خلوت‌ترین مقصد‌های گردشگری جهان

شاید هزینه‌ سفر به یک کشور خارجی برای شما زیاد باشد ولی شهرهای خلوت و زیبایی هم هستند که به علت خلوت‌تر بودن هزینه‌ کمتری نسبت به شهرهای بزرگ دارد.به گزارش فارس، مطمئناً می‌توان با کمی جستجو در اینترنت شلوغ‌ترین و خلوت‌ترین مکان‌های گردشگری را مورد بررسی قرار داد. معمولاً در مقاصد گردشگری شلوغ هزینه‌ها به قدری بالاست که هرکسی توان پرداختش را ندارد.
چه بهتر است که به جای سفر به این نقاط شلوغ به مناطق بکر و خلوت‌تر سفر کنید تا هم از هزینه‌هایی که صرفاً به علت ازدیاد جمعیت می‌پردازید کاهش یابد، هم در آرامش بیشتری به سفر خود بپردازید.
جمهوری چک
و دشت سحرآمیز مورامیان

جمهوری چک کشوری واقع در اروپای مرکزی است که به عروس اروپا شهرت دارد. این کشور به تنهایی قادر است ماه‌ها شمارا با جاذبه‌های بی‌شمار گردشگری‌اش سرگرم کند. یکی از ناشناخته‌ترین مناطق گردشگری در این کشور زمین‌های کشاورزی مورامیان است که به سبب خاک حاصلخیز و آب‌وهوای مطلوبش مکانی مناسب جهت کشاورزی و توسعه‌ی باغ‌های میوه چون انگور است. این زمین‌ها، تپه‌های رنگارنگ و حیرت‌انگیزی را شامل می‌شوند؛ که در بخش جنوبی کشور چک واقع شده است. در هر فصلی از سال که به مورامیان سفر کنید از زیبایی و تنوع مناظرش شوکه خواهید شد اما بهترین فصل برای بازدید، اواخر تابستان است. در این زمان از سال، کشاورزان مشغول برداشت میوه‌ها و سایر کاشته‌های خود هستند که این امر صحنه‌های زیبایی را در دشت ایجاد می‌کند. اگر بین تپه‌ها قدم بزنید خرگوش‌های صحرایی و گوزن‌هایی را که به وفور در منطقه وجود دارند خواهید دید.

آریزونا و آبشار ۳۷ متری هاواسو

گرند کنیون نام دره‌ای در ایالت آریزونا است که از میان آن رودی به نام کلرادو می‌گذرد. این دره که خاستگاه اولین پارک ملی در آمریکاست همچنین در مناطق دورافتاده‌اش زیستگاه آبشاری زیبا و مرتفع به نام هاواسو است. شاید علت اینکه این آبشار تقریباً خالی از گردشگران خارجی است این باشد که رسیدن به آن مستلزم طی کردن مسیر یک و نیم کیلومتری آن هم با پای پیاده است. آبشار هاواسو با ۳۷ متر ارتفاع در پای ریزشگاهَ استخری دارد که به دلیل مقادیر بالای کلسیم کربنات در آب به رنگ سبز_آبی دیده می‌شود. تاکنون دو مورد غرق‌شدگی در این استخر گزارش شده است؛ اما بازهم افراد زیادی هستند که برای شنا در این استخر به این منطقه می‌آیند. با رعایت نکات ایمنی مطمئناً خطری در این استخر شمارا تهدید نخواهد کرد. بهترین زمان برای سفر به این منطقه فصولی هستند که روزها بلند باشد چرا که در این صورت هم هوا دیرتر تاریک می‌شود و شما زمان بیشتری برای ماندن در منطقه دارید و هم آب استخر گرم‌تر است. زمستان‌ها مسیر رسیدن به آبشار به علت خطرات احتمالی توسط مسئولان مربوطه بر روی عموم مردم بسته است.

دریاچه‌ی مورایین در آلبرتا

پارک ملی بانف یکی از مشهورترین نقاط گردشگری در کاناداست که دو دریاچه‌ی لوییز و مورامین را در دل خود جای داده است. از آن جایی که دریاچه‌ی لوییز در بین گردشگران شناخته‌شده‌تر است معمولاً شلوغ‌تر بوده و خیل عظیمی از گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند؛ اما دریاچه‌ی مورایین به دلیل اینکه غالباً یخ زده است و گردشگران از زمان مناسب بازدید دریاچه مطلع نیستند، معمولاً خالی از گردشگر است. دریاچه مورایین توسط ده‌ها قله احاطه شده است و از اواسط ژوئن تا اواخر ژولای که به علت شکسته شدن یخ‌ها پر از آب است، منظره‌ی بی‌نظیری را رقم میزند. هرچند که در سایر ماه‌ها نیز دریاچه با چهره‌ی یخ‌زده و قله‌هایی که نوکشان با برف تزئین شده است زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارد.

باگان، میزبان معابد میانمار

باگان شهرستانی واقع در شرق آسیاست که از نظر قدمت به سال‌ها پیش بازمی‌گردد. این منطقه غنی از آثار باستانی است که بیشترشان را معابد تاریخی تشکیل داده‌اند. باگان تنها چند سال است که بر روی گردشگران باز شده است و به‌سرعت در حال کسب شهرت است. باگان در اکثر ماه‌های سال گرم و به دلیل ریزش باران‌های موسمی به‌شدت مرطوب است.
از اواسط نوامبر تا اواسط فوریه از حجم باران‌ها کاسته شده و دمای هوا کمی پایین‌تر می‌آید پس می‌توان گفت که مناسب‌ترین ماه‌ها برای سفر به باگان دو ماه دسامبر و ژانویه هستند.
قطب جنوب

قطب جنوب اولین بار توسط کاوشگر نروژی به نام آموندسن کشف شد. از آن سال‌ها به بعد تلاش‌های زیادی برای پیدایش حیات در این قاره صورت گرفت که نتیجه‌هایی هم در پی داشت. اکنون در این قاره امکاناتی برای زندگی فراهم شده است و تعداد کمی سکنه‌ی دائمی نیز دارد. به تازگی امکاناتی جهت فرستادن توریست به این قاره فراهم شده است. مسیر رسیدن به قطب جنوب بسیار صعب‌العبور است اما غیرممکن نیست. هدف گردشگران از سفر به قطب جنوب بازدید از کوه‌های یخی و آرامش حکم‌فرما بر این قاره است.
بهترین زمان سفر به این قاره زمانی است که کوه‌های یخی آب نشده باشند. اواخر اکتبر تا اواخر مارس بهترین زمان سفر به قطب جنوب است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :