شفافیت فقط نباید برای مجلس باشد

یک نماینده مجلس گفت: شفافیت نباید فقط برای مجلس باشد بلکه قوای دیگر و نهادها و ارگان‌هایی که رای‌گیری در آنها صورت می‌گیرد هم باید شفاف باشند، اگر مقطعی باشد و همه عمل نکنند، بایگانی خواهد شد.
جلال محمودزاده، درباره سرانجام شفافیت قوای سه‌گانه که شعار مجلس یازدهم از ابتدای روی کار آمدنش بود، گفت: طرح شفافیت باید برای همه دستگاه‌های اجرایی باشد نه اینکه فقط برای مجلس باشد.
وی خاطرنشان کرد: البته در بحث شفافیت رأی دادن نمایندگان به یک موضوعی، باید توجه داشت که بعضی از مسائل منطقه‌ای و برخی ملی هستند بعضاً تصمیمات در برخی از آرایی که داده می‌شود بر اساس منافع منطقه‌ای صورت می‌گیرد و بعضی بر اساس منافع ملی؛ به خاطر همین شمشیر دو لبه است.
یک نماینده مجلس ادامه داد: گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم موضوعی در مجلس مطرح می‌شود که در کل برای کشور مفید است اما برای یک منطقه‌ای که حوزه انتخابیه است، ضرر دارد. این باعث می‌شود نماینده با دیدگاه منطقه‌ای که از آن انتخاب شده و مردمش به وی رأی داده‌اند تا در مجلس حضور داشته باشد، به آن طرح و لایحه نگاه کند.
محمودزاده با بیان اینکه اگر بخواهیم حساسیت و ضررهای جزئی را در بحث شفافیت کنار بگذاریم در کل و در همه موارد این طرح خوب است، اظهار داشت: خوب است مردم در جریان امور قرار بگیرند اما شفافیت نباید فقط برای مجلس باشد بلکه باید در دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه هم شفافیت وجود داشته باشد.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، وی تاکید کرد: حتی ارگان‌هایی مانند مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان هم باید آرای شان مشخص باشد که چگونه به یک موضوع رأی می‌دهند؟ چه کسانی رای مثبت و منفی می‌دهند؟ این موارد باید برای همه باشد اما درحال حاضر این را برای مجلس مطرح می‌کنند که خودش می‌تواند یک شمشیر دولبه باشد و حتی برای بعضی مقاطع شاید بحث شفافیت جواب ندهد!

1402/8/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :