قادری مطرح کرد؛نظارت بر مناسب سازی معابر برای معلولان با سرای محله


رئیس سازمان بهزیستی گفت: درگاه‌های محله محور شهرداری همچون سرای محلات ظرفیت های مناسبی هستند تا از این طریق بتوان داوران مناسب سازی در محلات را انتخاب کرد.
علی محمد قادری در این جلسه با تأکید بر اینکه مناسب سازی و دسترس پذیری به معنای افزایش غنای خدمات است، گفت: موضوع اقدام مشترک بسیار مهم است و اثر بخشی و ماندگاری در اذهان مردم و مسئولین را به دنبال دارد.
وی افزود: از اتفاق‌های خیلی خوب که محصول پیگیری و همکاری همه عزیزان در این جلسات است، استانداردسازی و مناسب سازی خودروهای سدان است که برای اولین بار این استاندارد ابلاغ شده است.
رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: درگاه‌های محله محور شهرداری همچون سرای محلات و… ظرفیت‌های مناسبی هستند تا از این طریق بتوان داوران مناسب سازی در محلات را انتخاب کرد و با آموزش‌های کوتاه مدت به این افراد، نقاط تاریک غیر قابل دسترس محله‌ها را شناسایی و با تجمیع داده‌ها به پیگیری جدی تر مناسب سازی در شهرها، دست یافت.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، قادری همچنین در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، اعطای تسهیلات بلاعوض برای مناسب سازی اماکن، استفاده از ظرفیت‌های خیرین، درخواست همکاری مرکز آمار برای دسترسی به آمار تجمعی معلولان در محلات به منظور توسعه ناوگان مناسب سازی شده، ایجاد پویش ملی مناسب سازی، ایجاد خانه خلاق در حوزه مناسب سازی و… را به عنوان پیشنهادهایی برای پیگیری و اجرا در جلسات بعدی ستاد مطرح کرد.

1402/9/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :