سهم ۷۰ درصدی خودرو و موتورسیکلت در آلودگی هوای تهران

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ ۷۰ درصد آلودگی هوای تهران را ناشی از خودروها و موتورسیکلت‌ها عنوان کرد و گفت: پلیس تنها در ایام وارونگی هوا با تخلفات معاینه فنی برخورد نمی‌کند و این قانون در تمامی روز سال اجرایی می‌شود.
سرهنگ محمد رازقی اظهارداشت: به این صورت نیست که راننده ای برای خودروی خود معاینه فنی بگیرد و بگوید خوب یکسال پس دیگر خیال من راحت است، اینگونه نیست و اگر شرایط خودرو تغییر کند و دچار نقص فنی گردد معاینه فنی وی باطل می‌شود و باید مجددا برای دریافت معاینه فنی اقدام کند.
وی افزود: یکی از معضلات شهر تهران، آلودگی هوای این کلانشهر می‌باشد که به تبع ترافیک و تردد وسایل نقلیه بوجود آمده است.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: حدود ۷۰ درصد آلودگی شهر تهران مربوط به وسایل نقلیه مانند خودروهای شخصی، موتورسیکلت ها ،کامیون ها و سایل نقلیه عمومی و ۳۰ درصد مابقی به کارخانجات و سایر آلاینده ها باز می گردد.
سرهنگ رازقی افزود: مردم این را می دانند که در نیمه دوم سال با توجه به پدیده وارونگی هوا در آذر، دی و بهمن که معمولا هوا آلوده است شرایط خیلی بدی را تجربه می‌کنیم و به خاطر همین آلودگی حتی مدارس هم تعطیل می شوند و خیلی از بیماریها مخصوصاً بیماریهای تنفسی و قلبی عروقی بیشتر می‌شود و مردم درگیر این موضوع می شوند.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا از پلیس راهور تهران بزرگ، وی افزود: به همین خاطر بحث معاینه فنی و خودروهای دودزا، موضوعی نیست که پلیس بخواهد فقط در ایام خاص به آن بپردازد و پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به نقشی که دارد و از لحاظ قانونی در طول سال نسبت به انجام وظایف خود نسبت به خودروهای آلاینده و برخورد با خودروهای دوزا اقدام می‌کند.

1402/6/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :