برخورد دادستانی تهران با ۱۴ آژانس و درگاه فروش بلیت هواپیمایی متخلف

دادستان عمومی و انقلاب تهران از برخورد با ۱۴ آژانس و درگاه اینترنتی فروش بلیت هواپیمایی به علت گرانفروشی خبر داد و گفت: سه درگاه فروش بلیت اینترنتی نیز به علت گرانفروشی مسدود شد.
علی صالحی افزود: دادستانی تهران در راستای صیانت از حقوق عامه و جهت کنترل نرخ فروش بلیت هواپیما در آژانس‌ها و درگاه‌های اینترنتی نسبت به تشکیل جلسات مختلف با مسئولان فرودگاه‌های تهران و سازمان هواپیمایی کشوری همچنین بازدید و نظارت‌های میدانی مستمر از مراکز فروش بلیت در فرودگاه‌های تهران اقدام کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و افزایش سفرهای هوایی برای رفاه حال مردم و جلوگیری از گرانفروشی و سوداگری با اتخاذ تدابیر نظارتی و بازدیدهای مکرر میدانی اقدامات مناسبی به‌منظور رعایت نرخ مصوب بلیت هواپیما انجام شده است.
دادستان عمومی و انقلاب تهران از مسدود سازی سه درگاه فروش بلیت اینترنتی به علت گرانفروشی خبر داد و افزود: در بازدیدهای میدانی از همه شرکت‌های هواپیمایی برای پیگیری نرخ بلیت‌های نوروزی که خارج از نرخ مصوب فروخته شده، فعالیت آژانس‌های متخلف با دستور مرجع قضایی از طریق سازمان هواپیمایی کشوری تعلیق شد که در این زمینه برخی از آژانس‌های متخلف که مدت تعلیق آن‌ها به اتمام رسیده با دریافت تعهد به فعالیت خود ادامه داده‌اند و در صورت تکرار تخلف به مدت ۶ ماه تعلیق و یا مجوز آنها ابطال می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، وی اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی وظیفه دارند هرگونه تاخیر و ابطال را سریعا به فرودگاه اعلام کنند تا اطلاع رسانی به موقع از طریق سامانه ۱۹۹ یا پورتال سازمانی فرودگاه صورت گیرد.

1402/12/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :