مصرف آب‌شرب تهران ۲برابر میانگین جهانی است

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری نشست هم‌اندیشی پیرامون مدیریت آب کلان‌شهر تهران از سوی این سازمان خبر داد.
علی نصیری گفت: تاکید شد که باید به مسئله آب با جدیت ویژه‌ای توجه کنیم، سرانه مصرف آب شرب در دنیا معمولا بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ لیتر در روز است، در حالی که در تهران این میزان مصرف بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر در روز است و این یعنی مصرفی به میزان دو برابر متوسط جهانی است.
وی ادامه داد:‌ باید برای مصرف بهینه آب به‌خصوص در بخش‌های صنعتی، اداری و خانگی از ظرفیت‌های فرهنگی و آموزشی همه دستگاه‌ها بهره‌برداری کرد و به طور جدی در این خصوص تلاش کنیم.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز و به نقل از ایسنا، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه بر اساس بررسی‌ها، ۱۰ چالش اصلی در زمینه آب در تهران مشخص شده و به امضای ۱۵ سازمان و دستگاه مرتبط در این حوزه رسیده است، گفت: از این رو ۲۳ اقدام پیشنهادی برای حل این مسائل در نظر گرفته شده و لازم است از ظرفیت‌های قانونی و نظارتی در این زمینه بهره‌برداری شود. همچنین اگر نیاز به تدوین مقررات جدید در این زمینه وجود دارد، لازم است که این موارد تدوین و به اجرا درآورده شوند.

1402/8/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :