مدیرعامل فولاد مبارکه در آیین تکریم و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه:

امروز در صنعت به حاكم شدن تفكر بسیجی نیازمندیم
در آیین تکریم و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه اصفهان که با حضور مدیرعامل فولاد مبارکه، مسئول بسیج کارگری استان اصفهان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه، مسئول دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی فولاد مبارکه و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، از زحمات سرهنگ پاسدار محمد رضا کریمی تجلیل و سرگرد پاسدار عباسعلی مالکی به‌عنوان فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه معرفی شد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از خبرنگار فولاد در این جلسه، مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: بسیج یک سازمان و بسیجی یک عنوان نیست، بلکه به نظر می‌رسد بسیج و بسیجی نماد یک تفکر هستند؛ تفکری که هرجا ورود کرده تحول ایجاد کرده است.

طیب‌نیا در اهمیت تشکل بسیج و اقدامات آن افزود: قبل و بعد از انقلاب هرجا با مشکل مواجه شده‌ایم تفکر بسیج و بسیجی کارگشا بوده و توانسته در مقاطع مختلف ما را از بن‌بست خارج کند. درواقع امام خمینی (ره) از این تفکر که ریشه در تفکر شیعی و اسلامی دارد به‌خوبی بهره‌برداری کردند. این رویکرد امام (ره) را می‌توان در تشکیل جهاد سازندگی، تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج ۲۰ میلیونی و حضور بسیجیان در جبهه‌های جنگ و حتی نهضت سوادآموزی مشاهده کرد. این‌ها حرکت‌هایی بوده است که با تفکر بسیجی شکل‌ گرفته و منشأ اثر بوده است. این تفکر امروز در کشورمان در قالب گروه‌های جهادی در بسیاری از کشورها نظیر عراق، لبنان و یمن بروز و ظهور پیدا کرده است. امروز حتی با همین تفکر است که در منطقه غزه گروه جهادی حماس در مقابل دشمنِ تا بن دندان مسلح صهیونیسم در حال مقاومت است.

بسیجی کار را خالصانه و برای رضای خدا توأم با عبودیت و بندگی انجام می‌دهد

وی گفت: نمادهای تفکر بسیج را می‌توان در چند جنبه تشریح کرد. اول این‌که بسیجی احساس تکلیف می‌کند و مسئولیت‌پذیر است و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی در کارها مشارکت دارد. دومین ویژگی تفکر بسیجی ولایت‌پذیری و تبعیت از رهبری است. چشم و گوش بسیجی به دست و زبان رهبری است و از هرگونه تک‌روی پرهیز می‌کند. نماد دیگر این تفکر داشتن برونداد بیش از وظیفه است. او کار را خالصانه و برای رضای خدا توأم با عبودیت و بندگی انجام می‌دهد؛ همچنان‌که در سوره ۶۵ انفال خداوند می‌فرمایند هرکدام از مؤمنان واقعی معادل ۲۰ نفر هستند.

امروز در صنعت به معنای واقعی به حاکم شدن تفکر بسیجی به‌شدت نیازمندیم

طیب‌نیا با تأکید بر این‌که همه این کرامات به‌واسطه همین تفکر شیعی و اسلامی است که امروزه از آن به‌عنوان تفکر بسیجی یاد می‌شود، گفت: اگر این منویات و کرامات در وجود همه ما حاکم شد نتایج ۱۰ برابری حاصل می‌شود. به خاطر داشته باشیم ما امروز در صنعت به معنای واقعی به حاکم شدن این تفکر به‌شدت نیازمندیم. امروز چالش اصلی نظام مسائل اقتصادی است و به همین دلیل نیازمند اجرایی شدن همین تفکرات در صنعت هستیم.

ایمان، صبر، مقاومت، پشتکار و اعتقادات قوی بسیجیان ر ا متمایز می‌کند

وی با تأکید بر اینکه احیای ایام‌الله‌ها و مناسبت‌های ارزشمند در جای خود بسیار ضروری است گفت: وظیفه اصلی بسیج به‌عنوان علمدار در این حوزه این است که فرهنگ کار و تولید را به‌گونه‌ای اجرا کرند که بسیجی ۱۰ برابر افراد عادی اثربخشی داشته باشد. معتقدیم مدیران و کارکنان باایمان بسیجی می‌توانند هریک به‌تنهایی تا ۱۰ برابر سایر افراد در سازمان بازدهی داشته باشند و منشأ اثر باشند. در تأیید نقطه قوت بسیجیان همین بس که امام در جایی فرمودند بهشتی یک ملت بود و در جایی دیگر از حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان یک لشکر یاد شده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: چیزی که تفکر بسیجی را ارزشمند و متمایز می‌کند، ایمان، صبر، مقاومت، پشتکار و اعتقادات قوی این افراد است که باعث می‌شود چندین برابر سایر افراد بازدهی باشند.

کارکنان با رویکرد و تفکر بسیجی همواره در راستای اهداف شرکت تلاش مضاعف دارند

وی با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ کار بسیجی و مجاهدگونه در شرکت گفت: کارکنان با رویکرد و تفکر بسیجی همواره در راستای اهداف شرکت تلاش مضاعف دارند؛ دستاوردهای غرورآفرین شرکت را به سمع و نظر مردم در جامعه می‌رسانند و اجازه نمی‌دهند دشمن با تضعیف روحیه و تزریق ناامیدی در جامعه به کشور ضربه بزند.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات سرهنگ کریمی فرمانده سابق حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه گفت: طی یکی‌دو سالی که در خدمت این برادر بزرگوار بودیم به‌واقع امور مربوط به این حوزه به‌خوبی انجام ‌شد و با حضور و زحمات این عزیز اتفاقات خوبی در شرکت رقم خورد و امیدواریم در سایر مسئولیت‌های محوله همچنان با موفقیت و سلامتی کامل بتوانند به وظایف خود اقدام کنند. درعین‌حال برای سرگرد پاسدار مالکی فرمانده جدید این حوزه نیز آرزوی موفقیت و توفیق داریم و امیدواریم با حضوری پرنشاط و پرانرژی و انجام کارهای گروهی که هموار مورد تأکید بوده است، موجبات انسجام هرچه بیشتر نیروهای ارزشی و بسیجی فولاد مبارکه را فراهم آورند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه:

در فولاد مبارکه مدیرعاملی با تفکر بسیجی در کنار سایر همکاران خود مشغول فعالیت هستند

بنابر این گزارش، در ادامه این جلسه، سرهنگ بهرامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و امنیت و شهدای غزه تصریح کرد: موضوع امروز عدم سازش با استکبار و مقاومت است. از زمان ابلاغ اسلام به حضرت محمد (ص) مخالفت‌های یهود شروع شد و هرچه اسلام گسترش یافت، این مخالفت‌ها نیز شدیدتر شد. البته در منطقه شرق چون یهود وجود نداشت، اسلام به‌خوبی گسترش می‌یافت؛ اما در منطقه غرب یهودیان با گسترش جنگ و خونریزی از ترویج اسلام ممانعت به عمل می‌آوردند.

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی اسرائیل غزه و فلسطین نیست، بلکه نابودی اسلام است، گفت: امروز گفتمان اسلام در غرب در حال گسترش است و تحمل این رویداد برای استکبار بسیار سخت است. آنجا که قرآن‌ها را آتش می‌زنند اتفاقاً به‌زودی اسلام گسترش بیشتری خواهد یافت و همه این توفیقات به دلیل انقلاب اسلامی ایران است؛ انقلابی که نه‌تنها مسیر کشور ما، بلکه کل جهان اسلام را تغییر داد و به تمام جهانیان درس مقاومت و استکبارستیزی داد. امروز شاهد این هستیم که شوکت نیروی نظامی و اطلاعاتی اسرائیل به‌کلی شکسته شده و این به برکت صدور انقلاب اسلامی به جهان است.

سرهنگ بهرامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز تنها راهی که دشمن می‌تواند از طریق آن به کشور ما ضربه بزند ورود به قلب جوانان ماست که باید از این حیث دقت داشته باشیم و هوشیار باشیم که اجازه ندهیم دشمن برنامه‌های خود را در این زمینه اجرایی نماید.

وی خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی نیست که نتوان آن را با ظرفیت‌های بسیج حل کنیم. اگر موفقیتی در جای‌جای کشور عزیزمان می‌بینیم به خاطر تفکر و روحیه و انگیزه بسیجی است.

دشمنان به‌خوبی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فولاد مبارکه باخبرند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه اظهار داشت: امروز خوشبختانه در فولاد مبارکه مدیرعاملی با تفکر بسیجی در کنار سایر همکاران خود با همین تفکر مشغول فعالیت هستند و برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند. اینکه دشمن فولاد مبارکه را تحریم می‌کند و یا موردحمله سایبری قرار می‌دهد نشان‌دهنده این است که آن‌ها به‌خوبی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فولاد مبارکه آگاه هستند.

خوشبختانه امروز تفکر بسیجی در فولاد مبارکه ترویج یافته و نهادینه ‌شده است

وی عنوان کرد: خوشبختانه امروز تفکر بسیجی در فولاد مبارکه ترویج یافته و نهادینه‌ شده است؛ ازاین‌رو در این فرصت از زحمات مدیرعامل و کارکنان بسیجی فولاد مبارکه و پیمانکارانی که با نگاه و تفکر بسیجی در این شرکت فعالیت دارند، قدردانی می‌کنیم.

گفتنی است در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات سرهنگ کریمی فرمانده سابق حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه و همچنین از زحمات سرهنگ بهرامی فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان مبارکه با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

1402/08/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :