بی اثر شدن وام ساخت مسکن روستایی با ابلاغ دیر هنگام

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره لزوم ابلاغ هر چه زودتر آیین نامه اعطای وام مسکن روستایی پرداخت.
حسین محمد صالحی دارانی، درباره تأخیر دولت در ابلاغ آئین نامه تصویب شده وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی و دلیل این تأخیر گفت: بحث مسکن و مسکن ملی در کلان شهرها و روستاها به دلیل اشکالات فراوانی که دارد، طرح ناموفقی خواهد بود.
وی در ادامه بیان کرد: علاوه بر تأخیر دولت در ابلاغ این آئین نامه‌ها بانک‌ها هم مشکلات زیادی برای مردم به وجود می‌آورند مثل سختگیری در ارائه ضامن که مردم روستا در ارائه کارمند رسمی برای ضمانت وام مشکل دارند.
صالحی دارانی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: مبلغ اقساط این وام‌ها هم اکثراً زیاد است و روستاییان توان بازپرداخت آن را ندارد. البته مبلغ بازپرداخت به حدی زیاد است که حتی شهرنشینان و کسانی که درآمد ثابت هم دارند نمی‌تواند اقساط این وام را بپردازند.
وی افزود: وام مسکن روستایی می‌تواند به مردم کمک کند تا خانه دار شوند البته شرایط آن باید کمی تسهیل شود.
این نماینده مجلس یازدهم گفت: بعد از اصلاح شیوه پرداخت این وام‌ها در گام بعدی دولت باید آئین نامه‌های اعطای وام مسکن روستایی را زودتر تصویب و ابلاغ کند تا گرانی و تورم باعث نشود که این مبلغ ارزش خود را از دست بدهد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز و به نقل از مهر، صالحی دارانی گفت: این اقدامات مسبوق به سابقه است و دولت سال قبل هم وام مسکن روستایی را در ۳ ماه انتهایی سال ابلاغ کرد و این مسئله باعث شد که روستاییان نتوانند از این وام برخوردار شوند. امسال هم نیمه اول سال را پشت سر گذاشته ایم و در حال ورود به فصل سرد سال هستیم و اگر ابلاغ این آئین نامه به تأخیر بیفتد شرایط سال قبل تکرار می‌شود.

1402/8/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :