اجرای طرح تشدید برخورد با توقف خودروها در پیاده‌روها

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح تشدید برخورد با تخلف توقف در پیاده‌روها در ۴۵ نقطه از پایتخت خبرداد.
سرهنگ محمد رازقی در تشریح جزئیات این طرح پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تخلفات ساکن و توقفات غیرمجاز یکی از معضلات ترافیکی شهر تهران است که نمونه بارز آن توقف در پیاده‌رو است، تخلفی که متاسفانه جزو تخلفات پرتکرار در معابر شهر تهران محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه توقف و تخلف پارک در پیاده‌رو حقوق شهروندی را نقض می‌کند، گفت: در چنین شرایطی عابران پیاده، سالمندان و کودکان، دانش آموزان، جانبازان، معلولان و دیگر افراد در ترددهای خود به مشکل برمی‌خورند. در همین راستا نیز برابر قوانین و مقررات توقف در پیاده‌رو ممنوع است و ۴۰ هزار تومان نیز جریمه برای آن درنظر گرفته شده است.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه حتی می‌توان براساس قانون این خودروها را با جرثقیل به پارکینگ منتقل کرد، گفت: در اجرای طرح تشدید برخورد با تخلف توقف در پیاده‌رو، تمامی این موارد در دستور کار قرار گرفته است و اجرا می‌شود.
رازقی در توضیح بیشتر اجرای این طرح گفت: با توجه به اینکه اعمال قانون در برخی موارد بازدارندگی ندارد و متاسفانه برخی از نقاط و معابر شهر این تخلف فراوانی زیادی دارد، پلیس راهور تهران بزرگ درصدد اجرای طرحی به نام «طرح تشدید برخورد با تخلف توقف در پیاده‌رو» برآمد.
وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: در اجرای این طرح ۴۵ نقطه از سطح شهر تهران که این تخلف دارای بیشترین فراوانی بود، مورد شناسایی قرار گرفته است که در ابتدا با نصب بنر تذکرات لازم را به مشاغل، صنوف و مردمی که خودروی خود را در آن محل پارک کنند، داده خواهد شد و اطلاع‌رسانی‌های خود را از طریق نصب بنر و رسانه‌ها انجام می‌دهیم. این افراد باید از جای مناسبی برای پارک خودروی خود استفاده کرده و از توقف در پیاده‌رو خودداری کنند.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این که مرحله دوم اجرای این طرح، اعمال قانون است، گفت: برابر قانون توقف در پیاده‌رو مشمول جریمه است. هنگام جریمه بروشور خاصی هم روی وسیله نقلیه الصاق و به این ترتیب به راننده ابلاغ می‌شود که این تخلف را دیگر مرتکب نشود. ضمن آن که همان روز نیز پیامکی برای رانننده ارسال و تذکر لازم به وی در خصوص عدم تکرار تخلف داده خواهد شد.
وی افزود: مرحله بعدی این است که با کسانی که این تخلف را تکرار کرده‌اند، یعنی علی‌رغم نصب بروشور و اخطار و ارسال پیامک دوباره این تخلف را تکرار کرده‌اند، برخورد قضایی شود و با تشکیل پرونده در مرجع قضایی و هماهنگی خوبی که صورت گرفته است، وسیله نقلیه با جرثقیل به پارکینگ منتقل شود و پلیس برای تکرار این تخلف این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، رازقی در پایان خاطرنشان کرد: در هفته اول اجرای طرح که طی چند روز آینده اجرایی خواهد شد، این اقدامات در ۴۵ نقطه از شهر تهران که بیشترین فراوانی تخلف پارک در پیاده‌رو را دارند، انجام خواهد شد.

1402/8/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :