معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران:ممنوعیت فروش طرح ترافیک و اجرای طرح‌ زوج‌ و فرد

در روز دوشنبه در پی افزایش آلودگی هوای تهران
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری برای فردا صادر نمی‌شود.
میر محمد غراوی با بیان اینکه کارگروه اضطرار آلودکی هوای تهران بر اساس گزارش های واصله از اداره کل هواشناسی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهت اتخاذ تمهیدات مناسب برای کنترل و کاهش میزان آلایندگی در روزهای آینده تشکیل می‌شود، گفت: مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری در روز دوشنبه دوم بهمن ماه صادر نمی‌شود و طرح‌ زوج‌ و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز در روز (دوشنبه ۲ بهمن ماه ) اجرا می‌گردد.
وی با تاکید بر این موضوع که این تصمیمات برای کلیه شهرستانهای استان تهران به استثنای شهرستان های پردیس دماوند و فیروزکوه لازم الاجرا می باشد، افزود: کلیه فعالیت های معادن شن و ماسه و آسفالت ممنوع می‌باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران افزود: پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری، اقدام نماید.
غراوی ادامه داد: پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راهور شرق و پلیس راهور غرب تهران، از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل روئیت دارند، جلوگیری نمایند.
وی تصریح کرد: استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(N95 )توسط آحاد مردم و به ویژه گروه های حساس ( کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها و … که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایسنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

1402/11/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :