تغییر ذائقه مردم ایران به مرغ انگلیسی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تغییر ذائقه مردم باعث شده‌‌ که ما واردکنندۀ جوجه یک‌روزه از انگلیس باشیم و ما باید ذائقۀ مردم را به مرغ یک کیلو و ۸۰۰ گرم تغییر بدهیم تا نیاز به واردات جوجه یک‌روزه نداشته باشیم.
مجتبی خیام‌نکویی با بیان اینکه دان طیور به‌عنوان اساسی‌ترین نقاط وارداتی کشور محسوب می‌شود، افزود: کل تولید مرغ کشور حدود 2 میلیون و 600 هزار تن است و این میزان 2 درصد کل تولید در بخش کشاورزی است.
وی با تأکید به اینکه گوشت مرغ اصلی‌ترین مواد پروتئینی است، عنوان کرد: در هیچ جای دنیا مرغ بیش از یک کیلو و 800 گرم مصرف نمی‌کنند، اما ذائقۀ مردم ما مرغ بین وزن 2.5 کیلوگرم تا 3 کیلوگرم است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: تغییر ذائقه مردم باعث شده‌‌ که ما واردکنندۀ جوجه یک‌روزه از انگلیس باشیم و ما باید ذائقۀ مردم را به مرغ یک کیلو و 800 گرم تغییر بدهیم تا نیاز به واردات جوجه یک‌روزه نداشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از تسنیم، خیام‌نکویی با اشاره به تولید 24 میلیون تن انواع میوه و مرکبات در هر سال، گفت: 190 میلیون تن ‌محصولات زراعی، 11میلیون تن شیر، 900 هزار تن گوشت قرمز، 2 میلیون و 600 هزار تن مرغ، یک میلیون و 300 هزار تن شیلات و 114 هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود.

1402/11/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :