۸۰ درصد جذب نیرو در ستاد صندوق ذخیره فرهنگیان از خانواده فرهنگیان بوده است

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از به‌کارگیری ۸۰ درصد نیروهای ستاد موسسه از خانواده فرهنگیان عضو در یک سال و نیم سال اخیر خبر داد و گفت: ۴۴ درصد انتصابات اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه در این مدت نیز مربوط به فرهنگیان و خانواده آنان بوده است.
حمیدرضا نجف‌پور کردی سیاست راهبردی تیم مدیریتی جدید در یک سال و نیم سال اخیر را افزایش نقش و مشارکت معلمان عضو صندوق با رویکرد امیدآفرینی، شایسته‌سالاری و توجه به خانواده فرهنگیان برشمرد و اظهار داشت: تلاش کردیم طبق وعده‌هایی که داده شده، در راستای شفافیت در عملکرد، صداقت و تعهد به فرهنگیان گام برداریم.
وی با اشاره به تقویت حضور فرهنگیان و خانواده آنان در مجموعه موسسه، افزود: اعتقاد ما بر این است که صندوق متعلق به فرهنگیان است، بنابراین جهت‌گیری استخدام در موسسه باید فقط از بین فرهنگیان و خانواده آنان باشد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه اولویت انتصاب در موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه نیز از بین اعضای فرهنگی و فرزندان آنان است، تصریح‌کرد: به دلیل عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته‌ها نسبت به انتصاب مدیران از میان خانواده فرهنگیان عضو صندوق وجود داشته است، نزدیک به ۴۴ درصد از مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه از خانواده فرهنگیان انتخاب شده‌اند که از تخصص، تبحر و تعهد لازم برای اهداف سازمان برخوردارند.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل ازایرنا از صندوق ذخیره فرهنگیان، نجف‌پور کردی با اشاره به اهمیت سوابق علمی و تجربی افراد در انتصاب آنان، گفت: افراد منصوب شده براساس مسوولیتی که به آنان سپرده شده است، دارای مدارک تحصیلی و علمی مرتبط از کارشناسی تا دکتری بوده و سوابق علمی و تجربی ارزنده‌ای در کارنامه خود دارند که از آن در راستای افزایش ارزش‌آفرینی و سودآوری برای قشر فرهنگیان بهره خواهیم گرفت.

1402/8/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :