سازمان دامپزشکی سرو غذاهای حرام گوشت در رستوران‌های تهران را تکذیب کرد

این سازمان در همین زمینه بر اساس قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید مصوبه اسفند ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به قانون سازمان دامپزشکی کشور مصوب سال ۱۳۵۰، برابر ضوابط نسبت به صدور مجوز واردات آبزیان و رعایت ضوابط شرعی و همچنین نظارت نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور برابر دستورالعمل‌ها در وزارت جهاد کشاورزی اقدام می کند.
بنابراین بدیهی است در زمان واردات، همه نظارت‌های شرعی بر فرآیند واردات انجام می شود و لازم به ذکر است به علت نظارت‌های مستمر و ممانعت قانونی بر تولید آبزیان حرام گوشت، تولید آنها در کشور امکان پذیر نخواهد بود و در صورت مشاهده بلافاصله با آن برخورد قانونی قاطعانه خواهد شد.
این اطلاعیه می‌افزاید: حال چنانچه افرادی با هر نیت در فضای مجازی اقدام به آگهی تبلیغاتی می کنند، نمی تواند به تنهایی مستندی بر عرضه و فروش آبزیان حرام گوشت در رستوران ها باشد، بلکه با توجه به قانون سازمان دامپزشکی کشور باید بر اساس بازرسی فنی از محل و طی مراحل قانونی این ادعا توسط بازرسان مورد تایید در این خصوص مشاهده و سپس مستند شده باشد که تاکنون گزارشی در این زمینه دریافت نشده است.
به گزارش به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز و به نقل از ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، لازم به ذکر است چنانچه هرگونه تخلف از این جنس موضوعات تا به امروز رخ داده و گزارش بازرسی داشته باشد، برخورد قاطع با آن واحدها انجام شده است.
سازمان دامپزشکی در این اطلاعیه تاکید کرد: در صورت مشاهده چنین موضوعاتی، اگر مستندی در این زمینه وجود دارد به سازمان دامپزشکی کشور اعلام شود تا بلافاصله مورد بررسی قرار گیرد و در صورت احراز تخلف برابر قانون اقدام لازم قاطعانه انجام شود.

1402/8/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :