رییس صنف تهیه و توزیع گوشت گوسفندی:قیمت گوشت اعلام شد/ نرخ‌ها با سطح درآمد تناسب ندارد


رییس صنف تهیه و توزیع گوشت گوسفندی اظهار داشت: قیمت دام زنده بین 200 هزار تومان تا 210 هزار تومان در شهرستان رسیده و در تهران نیز بعد از ذبح و فرآوری با قیمت کنونی در بازار عرضه می‌شود. مغازه‌دار با قیمت بین 410 تا 420 هزار تومان خرید و با 10 درصد سود عرضه می‌کند.
علی اصغر ملکی، در خصوص عرضه گوشت وارداتی گفت: گوشت وارداتی بازار خود را دارد و در حال عرضه است و متقاضیان به سهولت از مراکز تعیین شده خرید می‌کنند و اکنون در 20 ماه بازار آرام است.
وی در ارتباط با قیمت گوشت گفت: قیمت گوشت وارداتی با نرخ مصوب، با قیمت 285 هزار تومان و 310 هزار تومان در حال توزیع است. گوشت داخلی به تناسب قبل عرضه می‌شود. البته بازار پررونق نیست.
رییس صنف تهیه و توزیع گوشت گوسفندی گفت: عرضه وجود دارد اما تقاضا اندک بوده، در واقع قیمت گوشت با سطح درآمد تناسب ندارد و گران است و دلیل گرانی هم بالا بودن قیمت گوسفند است بطوریکه قیمت دام زنده بین 200 هزار تومان تا 210 هزار تومان در شهرستان رسیده است. در تهران نیز بعد از ذبح و فرآوری با قیمت کنونی در بازار عرضه می‌شود. مغازه‌دار با قیمت بین 410 تا 420 هزار تومان خرید و با 10 درصد سود عرضه می‌کند.
ملکی گفت: واردات انجام شده و همه روزه در مراکز مخصوص، مغازه‌داران، میادین تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود. امروز هم در اخبار شنیده شده که تعرفه گمرکی گوشت صفر شده تا واردکنندگان بتوانند میزان بیشتری گوشت را وارد کنند و در فصل زمستان دچار چالش در این حوزه نشویم.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز و به نقل از ایلنا، وی در خصوص گران بودن قیمت دام داخلی گفت: بالا بودن قیمت دام به علت گران بودن نهاده است.

1402/8/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :