سرهنگ علیرضا فرهمند برگزاری باشکوه صبحگاه هفته دفاع مقدس در ذوب آهن اصفهان

به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و برگزاری صبحگاه مشترک در ذوب آهن اصفهان با سرهنگ علیرضا فرهمند فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان این مجتمع عظیم صنعتی گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.
سرهنگ علیرضا فرهمند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت : خدا را شاکریم که امکان خدمت به شهدا و خانواده گرانقدر آنها به ما عطا شده است و از این فرصت باید نهایت بهره را برای خدمت به این اسطوره های ایثار و شهادت ببریم.
وی افزود : مطابق سال های گذشته ، امسال نیز ذوب آهن اصفهان و بسیج شرکت مراسم باشکوهی را جهت گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدا برگزار می کند. این مراسم که بزرگترین رویداد فرهنگی استان در هفته دفاع مقدس است، امسال با رنگ و بوی دیگری در حال برنامه ‌ریزی و اجرا است. این افتخار را داریم که شهید شاخص کارگری سال ، شهید محمد کاظم زاده از این شرکت است و در این مراسم از خانواده گرانقدر این شهید والامقام تجلیل بعمل می آید.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز فرمانده بسیج ذوب آهن با اشاره به ویژگی های بارز و ابعاد گوناگون شخصیتی شهید کاظم زاده افزود : وی زمانی که در کارگاه نورد ۳۵۰ ذوب آهن فعالیت داشته است علاوه بر اینکه به لحاظ تخصص و علم ، زبانزد بوده ، در راستای افزایش تولید و پیشرفت صنعت فولاد کشور نیز بسیار دلسوزانه عمل می کرده است . از نظر اعتقادی نیز بسیار با بصیرت بودند و سعی در ارشاد کسانی داشته که در مقابل تفکرات انقلابی قرار داشتند . او بعد از اعزام به جبهه ‌های حق علیه باطل ، در منطقه کردستان ، اقدامات جهادی بسیاری انجام داد که باعث شد مردم به این شهید بزرگوار ارادت و علاقه زیادی پیدا کنند .
سرهنگ فرهمند اظهار داشت : امسال در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس ، آیین یادواره و بزرگداشت مقام شامخ این شهید عزیز و دیگر شهدای ذوب آهن اصفهان برگزار می شود.
وی تصریح کرد : این مراسم بر اساس ابعاد وجودی این شهید بزرگوار شکل گرفته و لذا یک برنامه‌ی ترکیبی جدید است که شامل برنامه ها‌ی رزمی ، جهادی ، علمی و فرهنگی است . شروع این برنامه با ، سان نظامی در پاسداشت یاد شهدا خواهد بود و از بُعد جهادی با توجه به اینکه آن شهید از روحیه جهادی ، کمک رسانی و محرومیت زدایی برخوردار بوده است ، برای اولین بار در ذوب آهن اصفهان پیش‌بینی شد که با کمک مسئولین و کارگران شریف این صنعت بزرگ ، پنجاه تا صد عدد جهیزیه برای نیازمندان کمیته‌ی امداد تهیه و تقدیم آنها شود . همچنین ۳۰۰ بسته‌ی کمک مومنانه که هریک به نام و یاد یک شهید ذوب آهنی است ، تهیه شده که تقدیم نیازمندان واقعی خواهد شد. در کنار این دو طرح جهادی، دو باب منزل مسکونی در روستای چم نور بخش باغ بهادران و محله‌ی قلعه قاسم زرین شهر تا آن روز آماده‌ی افتتاح می شود که ساخت آنها به طور کامل توسط جهادگران بسیجی ذوب آهن انجام شده است . از بُعد علمی نیز با توجه به اینکه آن شهید بزرگوار در صنعت فعالیت های موثری انجام داده است و بسیار دلسوزانه و فراتر از وظیفه‌ی سازمانی فعالیت می کرد، در پاسداشت مقام او و همچنین ۲۹۰ شهید ذوب آهنی، یک پروژه دانش بنیان با حضور مسئولین شرکت افتتاح می شود . این پروژه به طور کامل به دست متخصصان پرتوان و بسیجی شرکت انجام شده است که صرفه اقتصادی چشمگیری دارد و در راستای تحقق شعار امسال نیز موثر می باشد . از بعد فرهنگی هم مراسم باشکوهی در پاسداشت مقام شامخ این شهید برگزار می شود.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان شرکت خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه شهید متعلق به شهرستان فلاورجان است ، لذا در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس، از این شهرستان نیز میهمان داریم و میزبان خانواده‌ی این شهید عزیز هستیم. همچنین امسال برای اولین بار از اولین شهدای شهرستان لنجان تجلیل و از خانواده آنها قدردانی می شود از جمله اولین شهید دفاع مقدس، اولین شهید ذوب‌آهن، اولین شهید مدافع حرم ، اولین شهید مدافع امنیت، اولین شهید مدافع سلامت، اولین شهید کارگر، کارمند، معلم، دانش‌آموز و دانشجو . امیدواریم بتوانیم این شهدای عزیز و بزرگواری که اولین بودند را به نسل جدید معرفی کنیم تا جوانان امروز این اسطوره های ایثار و شهادت را الگوی خود قرار دهند.

1402/06/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :