ارائه مشاوره رایگان به افراد کم برخوردار در مراکز مشاوره ازدواج و خانواده

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: هزینه خدمات مشاوره ما بر اساس تعرفه سازمان نظام روانشناسی است، اما ما برای اقشار محروم و نیازمند، بخشی تحت عنوان مشاوره رایگان در سراسر کشور داریم که ۳ جلسه به افراد کم برخورداری که معرفی می‌شوند، مشاوره رایگان ارائه می‌شود.
حجت الاسلام مهدی متقی فر، در مورد توجه و حمایت از ازدواج جوانانی که به هر دلیلی دارای آسیب‌های اجتماعی هستند، بیان کرد: بخشی از این امور به سازمان بهزیستی مرتبط است و ما نمی‌توانیم حمایت مالی خاصی برای تحقق ازدواج این دسته از جوانان داشته باشیم، ولی به هر حال، در مراکز مشاوره خود به جوانان آسیب دیده یا در معرض آسیب مانند سایر جوانان خدمت‌رسانی می‌کنیم.
وی تاکید کرد: هم اکنون ما خدماتی که برای ازدواج ارائه می‌کنیم به صورت جدا از هم است؛ یعنی یک مرکز مشاوره‌ای وجود دارد که از مرکز واسطه‌گری جداست، مرکز تسهیل‌گری در امر ازدواج هم که هنوز نداریم، بنابراین فکر کردیم تجمیع چنین خدماتی در یک مرکز، برای جوانان کار را آسان‌تر می‌کند و لازم نیست به خاطر هر خدمتی به یک مرکز مراجعه کند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با بیان اینکه هم اکنون ۶۰۰ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در کشور وجود دارد، درخصوص این مراکز بیان کرد: مراکز مشاوره ما در سطح کشور خدمت‌رسانی می‌کنند و هر کدام یک نامی را برای مرکز خود انتخاب کرده‌اند و نام همه این مراکز هم غیرتکراری است.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز و به نقل از ایلنا، متقی‌فر گفت: در طول سال نیز نزدیک به ۸ میلیارد تومان از مراکز مشاوره و ازدواج در راستای خدمت‌رسانی بهتر حمایت مالی می‌کنیم.

1402/8/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :