الکترونیکی کردن خدمات عروجیان و رونمایی از سامانه بارگذاری مدارک تا ۶ ماه آینده

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) تأکید کرد: موضوع الکترونیکی کردن خدمات عروجیان نیز در دستور کار قرار گرفته است. روزانه هزاران نفر برای دفن اموات به بهشت زهرا می‌آیند. لذا در صدد هستیم فضای مراجعه را کم کنیم و خانواده متوفی از لحظه‌ای که عزیز خود را از دست می‌دهد با ورود به سامانه و بارگذاری مدارک، خدماتی همچون اعزام آمبولانس و حتی جانمایی مزار را به صورت برخط و هوشمند دنبال کنند. این اقدام با ایجاد زیرساخت‌ها تا شش ماه آینده عملیاتی خواهد شد و می‌توانیم از این سامانه رونمایی کنیم.
وی تاجیک ادامه داد: یکی از دغدغه‌های مردم در سازمان بهشت زهرا این بود که در برخی مواقع از سوی برخی افراد مبالغی برای انجام برخی کارها درخواست می‌شد. لذا با هدف صیانت از همکاران خودمان در سازمان بهشت زهرا شفافیت را در دستور کار قرار داده‌ایم. در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ نفر نیرو به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت واسطه و پیمانکاری با سازمان بهشت زهرا در همکاری هستند. لذا شفاف سازی و سالم سازی با هدف صیانت از کارکنان از طریق افزایش سامانه‌های تصویری و سامانه‌های نظارتی عملیاتی شد و از سوی دیگر آموزش کارکنان را به صورت جدی پیگیری کردیم. همچنین ابلاغ شد همه کارکنان اتیکت اسم و فامیل روی لباس آنها نصب شده باشد.
وی افزود: موضوع هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات بهشت زهرا(س) با هدف تحقق ایجاد شفافیت انجام شده است. در موضوعات قیمت قبر، خدمات و … و حتی انتخاب قبور فضایی ایجاد شده بود که ما با هدف صیانت از کارکنان خودمان این فضا را از طریق ثبت سند قبور در سیستم ثبت اسناد از بین بردیم و موضوع شفافیت را در بهشت زهرا(س) گسترش دادیم.
به گزارش سرزمین پویانویز و به نقل از ایسنا، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) تأکید کرد: اساسنامه سازمان بهشت زهرا تاکید می‌کند که این سازمان متولی همه قبرستان‌های خصوصی، عمومی، وقفی و … در تهران است؛ لذا سازمان بهشت زهرا نسبت به آرامستان‌های تهران در دوره‌های گذشته کم توجهی کرده، اما در رویکرد جدید آرامستان‌های امامزادگان، مزار شهدای گمنام و … مورد توجه قرار می‌گیرد. در همین راستا ساماندهی یادمان شهدای گمنام به شهرداری تهران سپرده شده و با ایجاد یک ستاد هماهنگی در شهرداری تهران این کار به سازمان بهشت زهرا واگذار شده است.

1402/8/3

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :