معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ:ثبت روزی ۴۰۰ کروکی الکترونیک در پایتخت


معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ درباره کروکی الکترونیکی گفت: از سیزدهم آبان ماه امسال، پلیس با استفاده از برنامه ای که روی تبلت های افسران وجود دارد؛ کروکی ها را به صورت الکترونیکی رسم می کند.این روش باعث می شود خیلی زودتر روند تصادفات طی شود.
مومنی اظهار داشت: با این روش، نیازی نیست افسر همه اطلاعات را ثبت و ضبط کند و فرد می تواند تنها با وارد کردن کدملی راننده در سیستم تبلت، تمام اطلاعات راننده و وسیله نقلیه را مشاهده کند.
وی افزود: با اشاره به ارتباط برخط پلیس و بیمه ادامه داد: به این صورت دیگر از کاغذ در روند اداری تصادفات استفاده نمی شود. همچنین یک پیامک برای راننده غیرمقصر ارسال می شود که راننده می تواند با همان پیامک به اداره بیمه مورد نظر مراجعه کرده و خسارت خود را با کدی که در پیامک ذکر شده؛ دریافت کند. این سامانه برخط است و با با بیمه ها نیز ارتباط مستقیم دارد.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: یکی دیگر از مزایای این روش الکترونیکی، این است که افراد شیاد نمی توانند با دستکاری کورکی ها، اقدام به کلاهبرداری کرده و تصادفات صوری را ایجاد کنند. همچنین تمام سوابق افراد بررسی می شود تا مشکلات دیگری ایجاد نشود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایسنا، مومنی افزود: در حال حاضر برای دریافت خسارت تا سقف ۳۰ میلیون تومان اصلا نیازی به کروکی نیست. از زمانی که کار با این تبلت ها شروع شده همکاران بنده روزانه ۴۰۰ کروکی ترسیم و تنظیم کرده اند که قبل از آن آمار ترسیم کروکی کاغذی روزانه ۲۰۰ برگ بود .

1402/12/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :