معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:آغاز سال تحصیلی می‌تواند از مهر نباشد/ تعطیلات زمستانی مدارس


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق مصوبه مجلس، آموزش و پرورش استان‌ها می‌توانند زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.
محمدمهدی کاظمی، درباره مجوز مجلس به شناورسازی تقویم آموزشی مدارس اظهار کرد: طبق قانون قبلی آغاز سال تحصیلی اول مهر و زمان پایان آن 31 اردیبهشت بود و در خردادماه هم شاهد برگزاری امتحانات بودیم.
وی افزود: با توجه به جغرافیای متفاوت در مناطق مختلف کشور، می‌توانیم زمان آغاز سال تحصیلی را در برخی استان‌ها قبل از مهر داشته باشیم و آموزش و پرورش به دنبال اجرای آن بود که با مصوبه مجلس محقق شد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با مصوبه مجلس برای شناورسازی تقویم آموزشی مدارس، استان‌ها می‌توانند در شورای آموزش و پرورش استان، زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.
کاظمی بیان کرد: با توجه به اینکه امتحانات نهایی در یک زمان مشخص است، استان‌ها باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا امتحانات نهایی در خرداد ماه برگزار شود همچنین شروع زمان آموزش در دوره ابتدایی و متوسطه اول در اختیار و مدیریت استان‌ها قرار دارد و شورای آموزش و پرورش نسبت به این موضوع تصمیم می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از تسنیم، وی در پاسخ به این پرسش که آیا شروع سال تحصیلی می‌تواند در مهر نباشد، گفت: چند سال گذشته تصمیماتی مبنی بر داشتن تعطیلات زمستانه مطرح بود، بر این اساس اگر برخی از استان‌ها سال تحصیلی را زودتر و از اول شهریور آغاز کنند، طبیعتاً می‌توانند در زمان سرما یا آلودگی هوا تعطیلات زمستانی داشته باشند.

1403/2/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :