رئیس دبیرخانه پیگیری و هماهنگی مناسب‌سازی کشور:اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان نشان طلا و نقره دریافت می‌کنند


رئیس دبیرخانه پیگیری و هماهنگی مناسب‌سازی کشور از طراحی نشان‌های طلا و نقره برای اماکن خصوصی مناسب سازی شده مانند هتل‌ها و رستوران‌ها خبر داد و گفت: برنامه‌هایی به منظور تشویق دستگاه های خصوصی برای مناسب سازی داریم.
غلامرضا رضایی فر با بیان اینکه قرار است اعطای این نشان ها از دهه فجر امسال عملیاتی شود، افزود: نشان طلایی و نقره‌ای بسته به میزان مناسب سازی ساختمان ها اعطا می‌شود به شکلی که اگر ساختمانی بیش از ۹۵ درصد مناسب سازی شده باشد، نشان طلا و بین ۸۵ تا ۹۵ درصد نشان نقره دریافت می کنند و در آینده متناسب با آن از امتیازاتی برخوردار می شوند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: اطلاعات این ساختمان ها در بانک اطلاعاتی و نرم افزار دبیرخانه پیگیری و هماهنگی مناسب سازی کشور قرار می گیرد تا خانواده‌ها از آن آگاه شوند و بتوانند در سفرهای خود هتل‌ها، مراکز اقامتی و پذیرایی که نشان مناسب سازی دارند، انتخاب کنند.
رئیس دبیرخانه پیگیری و هماهنگی مناسب‌سازی کشور در عین حال این نکته را یادآور شد که با این اقدام می توان در بلندمدت تسهیلاتی را هم برای افراد دارای معلولیت در استفاده از مراکز مناسب سازی شده در نظر گرفت تا به جذب مشتریان بیشتر در این مراکز کمک کند تا دیگر مراکز اقامتی و تفریحی نیز به دریافت این نشان ها ترغیب شوند.

1402/10/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :