با هدف گسترش و توسعه همکاری‌های دوجانبه منطقه آزاد چابهار و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نشستی مشترک برگزار شد

به منظور تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک و تسریع فرآیند آن نشستی دوجانبه مابین امير مقدم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و مریم قویدل مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار؛ امیر مقدم در این دیدار ضمن تاکید بر اهميت گسترش همکاری‌های مشترک اظهار کرد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منافع مشترک با یکدیگر دارند و بایستی کنسرسیوم برای همکاری‌ها بین این مناطق ایجاد شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار همچنین تصریح‌ کرد: این مناطق بایستی پل ارتباطی با یکدیگر باشند و نرخ تجارت، گردشگری و اقتصاد خود را گسترش دهند.

مقدم گفت: ایجاد آژانس کسب و کار مشترک بین دو منطقه می‌تواند نقش مهمی در توسعه همکاری‌های دوجانبه منطقه آزاد چابهار و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون داشته باشد.

وی گفت: ما این آمادگی را داریم تفاهم‌نامه‌های مختلفی از قبیل گردشگری، بازرگانی فی‌مابین دو منطقه در جهت تقویت و گسترش فعالیت‌های مشترک و توسعه محور شرق کشور منعقد گردد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان ضمن ابراز خرسندی از همکاری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در زمینه ایجاد دفتر منطقه آزاد چابهار در دوغارون افزود: ما هم این آمادگی را داریم تا دفتر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در چابهار را راه اندازی نماییم.

مریم قویدل مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون هم در این نشست ضمن ابراز تمایل بر افزایش تعاملات دوجانبه بین منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و منطقه آزاد چابهار و توسعه تجارت و ترانزيت در کریدور شرق کشور از آمادگی این منطقه ویژه اقتصادی جهت راه اندازی دفتر همکاری‌های منطقه آزاد چابهار خبر داد.

گفتنی است تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک و دوجانبه مابین سازمان منطقه آزاد چابهار و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در نمایشگاه اختصاصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در مشهد مقدس منعقد شده است.

1402/09/25

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :