مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مطرح کرد: برآورد بودجه ۱۴ هزار میلیاردی برای حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج در ۱۴۰۳


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه تاکنون در تخصیص بودجه سال ۱۴۰۲ صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج مشکلی وجود نداشته است، گفت: پیشنهاد ما برای بودجه سال آتی نیز حداقل دو برابر این میزان؛ یعنی ۱۴ هزار میلیارد تومان است که بتوانیم تمام تعهدات خود را برآورده کنیم.
دکتر محمدمهدی ناصحی درباره بودجه صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در سازمان بیمه سلامت، گفت: خوشبختانه بودجه مصوب و تخصیص داده شده به این صندوق تاکنون کمبودی نداشته است و تخصیص‌ها تاکنون به موقع اتفاق افتاده است.
وی افزود: در برخی مراکز به دلیل اینکه نسخ الکترونیکی نشده بودند، پرداخت صورت نگرفت تا تغییر رویه داشته باشند؛ ولی به طور کلی هیچ کمبودی در اعتبارات صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج نداریم. از طرفی کمیته خارج از شمول هم در استان‌ها فعال است و پرداختی‌ها صورت گرفته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: اولویت ما بیماری‌های مهمی مانند سرطان‌ها و پیوندها هستند که بسیار مهم‌اند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه بودجه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در سال جاری ۷۰۰۰ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: پیشنهاد ما برای بودجه سال آتی حداقل دو برابر این میزان؛ یعنی ۱۴ هزار میلیارد تومان است که بتوانیم تمام تعهدات خود را برآورده کنیم. ما حداقل نیاز خود را مطرح می‌کنیم تا این رقم به صندوق تخصیص داده شود.

1402/8/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :