در نشست با رسانه های کشور امیر مقدم بیان کرد؛ پیش بینی درآمد ٢ میلیارد دلاری بندر چابهار از ترانزیت

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: برای درآمد بندر شهید بهشتی از محل ترانزیت ٢ میلیارد دلار پیش بینی کرده ایم اما در حال حاضر در بهترین حالت یک میلیون دلار است.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار امیر مقدم در نشست خبری با بیان اینکه منطقه آزاد چابهار در چهارچوب راهبردهای خود حرکت می کند، اظهار داشت: دو رویکرد اصلی براساس سیاست های شورای عالی مناطق آزاد را دنبال می کنیم و برای تحقق این رویکرد باید زیرساخت های نرم و سخت را در قالب برنامه زمانبندی را به اجرا برسانیم.

وی ادامه داد: در رویکرد جهانی شدن ایجاد مناطق آزاد مشترک و متناظر را دنبال می کنیم و در رویکرد مردمی باید برای کارآفرینان گره گشایی داشته باشیم و بروکراسی را کاهش و جذب سرمایه گذاری را افزایش و رفاه مردم این منطقه با اشتغال ارتقا دهیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه برای جذب سرمایه گذار از یک سال گذشته نسبت به ارایه بسته های سرمایه گذاری شفاف اقدام کردیم با چند شرط که این بسته ها دارای مجوزهای لازم باشد، گفت: در این بسته ها فرصت های سرمایه گذاری دارای مجوزهای مورد نظر هستند و متقاضی می تواند در نهایت پس از یک هفته کار را آغاز کند. در حال حاضر ١٢٠ بسته به ارزش ۵٨ هزار میلیارد تومان معرفی شده که در نمایشگاه های بین المللی از جمله چین، ارمنستان و مشهد تلاش به فروش این بسته را داشتیم و در نهایت ٣٧ هزار میلیارد تومان تفاهمنامه جذب سرمایه گذاری منعقد شده و قرارداد ١٨ میلیون دلار از این تفاهم نامه تا امضا شده است.

مقدم ادامه داد: در یک سال گذشته در صدور سرمایه گذاری ٧١ درصد رشد تجربه کردم و این در نهایت منجر به افزایش ۴٠ درصدی صادرات تولیدات منطقه آزاد چابهار شده است و میزان صادرات به ۵.١٣ میلیون دلار رسیده است.

وی تاکید کرد: در حوزه تجارت استراتژیک برنده را ترانزیت می دانیم و در این زمینه خط منظم دریایی از مبادی هند و چین برقرار شده که زمان و هزینه حمل کالا را برای تجار کاهش می دهد و امروز شاهد رشد ١۵٨ درصدی تردد کشتی کانتینربر هستیم.

مقدم با تاکید براینکه حالمان بسیار خوب است ، گفت: امروز در سرمایه گذاری اظهار شده رشد هزار درصدی را تجربه کرده ایم و سرمایه گذاری محقق شده رشد ۵۵٨ درصد داشته است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار درباره سهم بندر بهشتی از ترانزیت تاکید کرد: برای درآمد بندر شهید بهشتی از محل ترانزیت ٢ میلیارد دلار پیش بینی کرده ایم اما در حال حاضر در بهترین حالت یک میلیون دلار است.

1402/08/03

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :