سازمان تعزیرات خبر داد:بازگشت ۳۱ میلیارد ریال اضافه دریافتی به جیب اولیای دانش‌آموزان


شعبه مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی، مدیر یک دبستان غیرانتفاعی را برای اضافه دریافتی ثبت‌نام دانش‌آموزان به برگشت ۳۱ میلیارد ریال به اولیا و پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.
شهرام محسنی؛ گفت: پرونده یک دبستان غیرانتفاعی در تهران که از 153 نفر از اولیای دانش‌آموزان 30 میلیارد و 600 میلیون ریال وجه اضافه برای ثبت‌نام دریافت کرده ‌بود در شعبه هفتم مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی شد.
وی، میزان اضافه دریافتی این مدرسه به ازای هر نفر را 200 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: مدیر این مدرسه در دفاع از خود، اصرار داشت که اولیا از پرداخت شهریه مکمل رضایت داشته‌اند اما هیچ مدرکی برای اثبات این ادعای خود به شعبه رسیدگی کننده ارائه نکرد.
مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به قاطعیت تعزیرات حکومتی در برخورد با سودجویانی که نگاه اقتصادی به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم دارند، گفت: شعبه با احراز تخلف گرانفروشی، متهم را به استناد قانون تعزیرات حکومتی و مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا به پرداخت 765 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از تسنیم، به گفته محسنی، شعبه همچنین با توجه به ضرورت مصون ماندن روند آموزشی دانش‌آموزان، حکم به پرداخت اضافه دریافتی 30 میلیارد و 600 میلیون ریالی به اولیای دانش‌آموزان صادر و متهم را به ارائه مدارک و اسناد پرداخت این مبالغ به شعبه ملزم کرد.

1402/9/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :