قیمت دنبه نجومی شد:قیمت یک کیلو دنبه گوسفندی از 320 هزار تومان فراتر رفت


افزایش نامتعارف قیمت گوشت قرمز و گوشت سفید در بازار ، حالا تاثیر خود را در بهای کله پاچه و دنبه گوسفندی بیش از پیش نشان داده است.
در حالی که بهای هر کیلو گوشت گوشفندی بین ششصد تا هفتصد هزار تومان گزارش شده است، خبرهای رسیده ازسطح شهر نشان می‌دهد یک کیلو دنبه به قیمتی بیش از 320 هزار تومان در فروشگاه‌های عرضه مواد پروتئینی فروخته می‌شود .
قیمت دنبه در حالی با رشدی رعدآسا در دو سال اخیر به 320 هزار تومان رسیده است که تنها دو سال قبل هر کیلو دنبه در فروشگاه‌های اقلام پروتئینی به قیمتی در حدود 90 هزار تومان عرضه می‌شد.
به این ترتیب تنها در دو سال اخیر بهای هر کیلو دنبه بیش از 255 درصد افزایش را شاهد است.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از اقتصاد 100، دنبه تا پیش از افزایش شدید قیمت گوشت در سال 1400، در زمره اقلام ارزان قیمت گوشت گوسفندی بود . بسیاری از خانوارها با هدف تهیه روغن ارزان‌تر، دنبه خریداری کرده و روغن آن را برای پخت و پز استفاده می‌کردند این در حالی است که در شرایط فعلی روغن دنبه به کالایی بسیار لوکس و گران قیمت بدل شده و طبقات متوسط و فقیر قادر به خرید دنبه برای تهیه روغن نیستند. بهای نیم کیلو روغن دنبه ماده از پانصد تا هفتصد هزار تومان در فضای مجازی اعلام شده است.

دلیل مهم افزایش بهای دنبه را می‌توان در کاهش قابل توجه عرضه گوسفند به بازار دانست.

1402/11/7

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :