عیادت وزرای کشور و بهداشت و درمان از مصدومان حادثه تروریستی کرمان در بیمارستان پیامبر اعظم (ص)

عیادت وزرای کشور و بهداشت و درمان از مصدومان حادثه تروریستی کرمان در بیمارستان پیامبر اعظم (ص)

وزیر کشور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدیدهای جداگانه از روند درمان مصدومان حادثه تروریستی روز گذشته کرمان در بیمارستان تأمین‌اجتماعی پیامبر اعظم (ص) کرمان، از آمادگی و همکاری بخش درمان تأمین‌اجتماعی در پذیرش و درمان مصدومان این حادثه قدردانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، عصر دیروز و در مراسم سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان که با حضور جمع کثیری از مردم کرمان و سایر شهرها برگزار شد، دو انفجار تروریستی روی داد که بر اثر آن تعدادی از هموطنان به شهادت رسیده و تعدادی نیز مجروح شدند که تعدادی از این مصدومان در مراکز درمانی تأمین اجتماعی در شهر کرمان به‌ویژه بیمارستان تأمین‌اجتماعی پیامبر اعظم (ص) کرمان بستری و تحت درمان قرار گرفتند. در این حادثه همچنین خانم زهرا برهان‌ژاد از همکاران سازمان تأمین‌اجتماعی در بیمارستان امام علی (ع) زرند نیز به شهادت رسید.

براساس این گزارش، احمد وحیدی وزیر کشور و دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که شب گذشته برای بررسی ابعاد این حادثه و بررسی شرایط ارائه خدمات به مصدومان حادصه به کرمان سفر کردند، در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان از تعدادی از مصدومان این حادثه عیادت کردند.
گفتنی است در پی حادثه تروریستی کرمان در مراسم سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر آمادگی کامل مراکز درمانی زیرمجموعه و خدمت‌رسانی مؤثر به مصدومان این حادثه تروریستی، مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی طی دستوری اعلام کرد کلیه خدمات درمانی مجروحان این حادثه تروریستی در مراکز درمان سازمان تأمین‌اجتماعی، به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
در پی وقوع این حادثه، سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت این اقدام تروریستی، از آماده‌باش مراکز درمانی این سازمان برای پذیرش مجروحان این حادثه خبر داد و اعلام کرد تمامی مراحل درمان درمان این عزیزان اعم از بیمه‌شدگان این سازمان و همچنین سایر هموطنان گرامی، در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

براساس این گزارش؛ دکتر امین فخر مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان کرمان نیز با تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در این حادثه تروریستی گفت: از لحظات ابتدایی این حادثه، کلیه امکانات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی در استان کرمان برای پذیرش و درمان مصدومان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در آماده‌باش بودند. در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان، تا این لحظه ۸۷ نفر از مصدومان پذیرش شدند و تعدادی بیماران فعلی بستری در این بیمارستان 38 نفر و تعداد اعمال جراحی انجام‌شده برای مصدومان نیز ۲۷ مورد بوده است.

1402/10/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :