ارسال لایحه بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: اشخاص حقیقی می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، لایحه‌های خود را برای دستگاه قضا ارسال کنند.
محمد کاظمی‌فرد اظهار کرد: در راستای دسترسی آسان مردم به خدمات قضائی، هم‌اکنون ۲۹ خدمت در پنجره واحد خدمات الکترونیک قضائی ارائه می‌شود.
وی یکی از خدمات ارائه شده در پنجره واحد خدمات الکترونیک قضائی را خود کاربری لایحه عنوان کرد و در این رابطه گفت: در این خدمت که مردم از هفته قوه قضائیه در بستر پنجره واحد خدمات الکترونیک قضائی به آن دسترسی دارند، ۲۰ موضوع لایحه وجود دارد و اشخاص حقیقی می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی، لایحه‌های خود را برای دستگاه قضا ارسال کنند.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: استفاده اشخاص حقیقی از خدمت خود کاربری لایحه، علاوه بر آنکه کاهش ازدحام ارباب رجوع در دفاتر خدمات الکترونیک قضائی و کاهش مراجعات به برخی از مجتمع‌های قضائی را به دنبال خواهد داشت، موجب می‌شود که افراد بتوانند لایحه‌های مدنظر خود را در مدت قانونی و ظرف کمتر از ۱۰ دقیقه به دستگاه قضائی ارسال کنند.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، کاظمی‌فرد بیان داشت: دسترسی آسان، سادگی استفاده، از بین رفتن محدودیت‌های جغرافیایی و زمانی، کاهش هزینه‌ها، امکان پیگیری غیرحضوری و حفظ حریم خصوصی، از ویژگی‌های سامانه خودکاربری لایحه است.

1402/6/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :