پرداخت کمک هزینه ازدواج برای زوج‌های تهرانی

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اعلام گزارشی از پرداخت کمک هزینه ازدواج به زوجین جوان تحت حمایت، گفت: ایجاد زمینه‌های لازم و تسهیل‌گری امور برای تحقق پیوندهای پایدار و موفق در جهت تقویت و تعالی ارزشی نهاد خانواده در راستای عمل به تأکیدات دین مبین اسلام و سنت حسنه رسول اکرم و منویات مقام معظم رهبری است.
سیدابوالفضل پرپنچی افزود: درهمین راستا کمیته امداد نسبت به ارائه خدمات از جمله ارائه خدمات معوض و بلاعوض به زوجین برای تأمین حداقل‌های لازم زندگی از طریق کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج پسران اقدام می‌کند.
به گفته وی، در ۷ ماهه نخست سال جاری با هدف تحکیم بنیان خانواده، ترویج و تسهیل‌گری در زمینه ازدواج آسان، ۵۸۲ کمک هزینه ازدواج با هزینه‌ای به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان واجد شرایط ارائه شده است.
پرپنچی با بیان اینکه کالاهای غیرنقدی ویژه نوعروسان تحت حمایت شامل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اجاق گاز است، خاطرنشان کرد: این لوازم از محل منابع کمیته امداد و مشارکت نیکوکاران تهیه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز و به نقل از همشهری آنلاین، وی افزود: پرداخت وام ودیعه مسکن، امکان برقراری کمک معیشت دختران مورد حمایت تا ۶ ماه پس از پرداخت کمک هزینه ازدواج، کمک‌های موردی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، ارائه مشاوره‌های ازدواج، مهارت‌های زندگی، فرزندآوری، حل مشکلات، پیشگیری از طلاق، مشاوره شغلی و کارآفرینی و کسب و کار مقدماتی برای هر یک از زوجین، و پیش‌بینی بسته‌های ویژه اشتغال زوجین از جمله خدمات این نهاد به زوجین تحت حمایت است.

1402/8/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :