دادستان عمومی و انقلاب استان تهران:۱۸۵۰ محکوم دارای پابند الکترونیکی هستند


دادستان عمومی و انقلاب استان تهران در بازدید از مرکز مراقبت الکترونیکی گفت: در حال حاضر هزار و ۸۵۰ نفر از محکومان، دارای پابند الکترونیکی بوده و تحت نظارت و کنترل هستند.
علی صالحی با حضور در مرکز مراقبت الکترونیکی، از واحد پایش و نظارت و همچنین مرکز نصب، فک و انبارداری زندان سما تهران بازدید به عمل آورده و از نزدیک به بررسی نحوه نصب، رصد و نظارت بر پابندهای الکترونیکی نصب شده برای مددجویان واجد شرایط قانونی پرداخت.
وی اظهار کرد: در مرکز مراقبت الکترونیکی، اقدامات خوبی صورت گرفته است به طوری که از ابتدای سال تاکنون ۲ هزارو ۷۵۰ پابند الکترونیکی نصب شده ولی به دلیل بهره‌مندی برخی از مددجویان از نهادهای ارفاقی نظیر عفو و نتیجتا آزادی آنان، در حال حاضر ۱۸۵۰ نفر از محکومان، دارای پابند الکترونیکی بوده و تحت نظارت و کنترل هستند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: در اجرای مواد ۶۲ و ۶۳ قانون مجازات‌های اسلامی مصوب ۱۳۹۲، مددجویان دارای پابند الکترونیکی بصورت شبانه روزی توسط این مرکز تحت رصد و نظارت بوده و چنانچه از محدوده کنترلی تعیینی به شعاع‌های ۲۰۰ متری، ۵۰۰ متری و ۱۰۰۰ متری خارج شده یا برای پابند مشکلی ایجاد گردد اقدامات تامینی و قانونی لازم با هشدار ارسالی از سوی این پابندها شروع می‌شود.

1402/12/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :