کارنامه خودروهای برقی در آلمان و فرانسه

در ماه سپتامبر، ثبت‌نام خودروهای سواری جدید در آلمان به تعداد ۲۲۴ هزار و ۵۰۲ مورد رسید که با حجم یک سال قبل برابری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از سایپانیوز، طی نه ماه سال ۲۰۲۳، ۲میلیون و ۱۳۸ هزار و ۶۶ خودروی جدید به ثبت رسیده است که افزایش ۱۴.۵ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. در همین حال، بخش خودروهای برقی پلاگین در ماه گذشته با کاهش قابل‌توجهی در ثبت‌نام‌های جدید به دلیل پایان مشوق‌های الکتریکی برای خریداران تجاری همراه شد و تقریبا ۳۲ درصد از کل بازار رسید. در ماه سپتامبر، کل ثبت‌نام خودروهای برقی پلاگین جدید به ۴۷ هزار و ۹۷ مورد (کاهش ۳۵درصدی نسبت به سال گذشته) رسید که ۲۱درصد از کل حجم (در مقایسه با ۳۲.۳درصد در سال گذشته) است.

ثبت‌نام خودروهای برقی باتری (BEV) نسبت به سال گذشته با ۲۹ درصد کاهش، به تعداد ۳۱ هزار و ۷۱۴ دستگاه رسید که اندکی بیش از ۱۴ درصد از بازار را به خود اختصاص داد (هنوز تقریبا دو برابر بیشتر از ایالات متحده در ماه‌های اخیر). این رقم یک سال پیش تقریبا ۲۰ درصد بود. همچنین ثبت‌نام خودروهای سواری جدید در فرانسه در ماه سپتامبر با ۹ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به تعداد ۱۵۳ هزار و ۹۱۶ دستگاه رسید. در مجموع ثبت‌نام خودروهای سواری جدید در فرانسه به تعداد یک‌میلیون و ۲۸۶ هزار و ۲۴۷ دستگاه رسید که افزایش ۱۶ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. ماه گذشته تعداد ۴۵ هزار و ۸۷۲ دستگاه خودروی برقی سواری جدید در فرانسه ثبت شد (۳۵ درصد بیشتر از یک سال قبل) که تقریبا ۳۰ درصد از بازار را تشکیل می‌دهد. این یک رکورد جدید برای خودروهای شارژی و یک جهش قابل‌توجه در مقایسه با کمی بیش از ۲۴‌ درصد در سال گذشته است.

1402/07/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :