سه استان بیشترین بازدیدکننده نوروزی را داشتند

در سومین روز از بهار امسال، موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی استان‌های فارس، اصفهان و تهران بیشترین بازدیدکننده را در کشور داشته‌اند و از فروش ۵۷۹ هزار و ۴۹ بلیت برای موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش خود در روز سوم فروردین‌ماه خبر داد و اعلام کرد: تعداد ۳۷۲ هزار و ۴۴۴ نفر در این روز از موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی بازدید کردند.
آثار تاریخی استان فارس با ثبت ۱۲۳ هزار و ۲۳۹ نفر با فاصله زیاد از دیگر استان‌ها بیشترین بازدیدکننده را داشته است. پس از آن، اصفهان (۵۸ هزار و ۷۰۲ نفر)، تهران و موزه‌های ستادی (۴۱ هزار و ۳۱۶ نفر)، خوزستان (۲۷ هزار و ۸۱۵ نفر) و خراسان رضوی (۲۱ هزار و ۳۹۰ نفر)، استان‌های برتر به لحاظ بیشترین میزان بازدیدکننده هستند.
در میان موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی در سراسر کشور از لحاظ بیشترین تعداد بازدیدکننده نیز حافظیه با ۳۶ هزار و ۲۴۹ نفر بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داد. پس از آن به ترتیب تخت جمشید با ۲۶ هزار و ۱۲۸ نفر، سعدیه با ۲۲ هزار و ۴۴۳ نفر، سعدآباد با ۱۶ هزار و ۴۷۶ نفر، باغ فین با ۱۴ هزار و۴۰۶ نفر، کاخ چهلستون با ۱۳ هزار و ۷۱۴ نفر، ارگ کریم‌خانی با ۱۳ هزار و ۶۲۸ نفر، عمارت عالی قاپو با ۱۱ هزار و ۴۰۶ نفر، پاسارگاد با ۱۱ هزارو ۳۳۶ نفر و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با ۱۰ هزار و ۳۳۶ نفر بازدیدکننده، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برپایه این خبر، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، حافظیه، پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، سعدیه، باغ فین، کاخ‌موزه چهلستون، ارگ کریم‌خانی و عمارت عالی‌قاپو، بیشترین میزان فروش بلیت را داشته‌اند.

1403/1/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :