رئیس پلیس فتا تهران بزرگ:کلیک بر روی لینک‌های ناشناس برابر با افشای اطلاعات کارت بانکی


رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: از اعتماد به پیامک‌هایی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی و ورود به لینک‌های موجود در پیامک خودداری کنید.
سرهنگ داوود معظمی گودرزی درباره لینک‌های جعلی گفت: اکثر پیامک‌های ارسال شده با موضوع برنده شدن در قرعه کشی، ترفند مجرمین سایبری و با هدف کلاهبرداری است. از اعتماد به این پیامک‌ها و ورود به لینک‌های موجود در پیامک خودداری کنید همچنین به پیام‌های دریافتی از سر شماره‌های شخصی اعتماد نکنید و به هیچ عنوان وارد لینک‌های جعلی ارسالی نشوید.
وی همچنین برای جلوگیری از کلاهبرداری حساب بانکی افراد توصیه کرد: رمز کارت را می‌توان کلید ورودی به حساب شخصی و دسترسی منابع مالی قلمداد کرد؛ ازاین‌رو، هرگز نباید افراد گوناگون و یا ناآشنا از رمز کارتتان مطلع شوند. همچنین توصیه می‌شود رمز کارت را به صورت دوره‌ای و ماهانه تغییر داده شود تا از سوءاستفاده و کلاهبرداری‌ها جلوگیری شود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: پلیس‌فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و عموم مردم می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت پلیس‌فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ به کارشناسان ما گزارش کنند.

1402/8/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :