افزایش ۴۷ درصدی کشف خودرو‌های لوکس قاچاق در کشور

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: از ابتدای سال تاکنون آمار کشف خودرو‌های لوکس قاچاق در مقایسه با سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته است.
سردار حسین رحیمی، از انهدام یک باند شماره‌گذاری خودرو‌های لوکس، و شگرد قاچاقچیان برای پلاک‌کردن این خودرو‌ها در پایتخت و مراکز استان‌ها خبر داد و گفت: خودرو‌های لوکس قاچاق مثل پورشه، بنز و لندکروز به‌وسیله کشتی‌ها به‌صورت قاچاق وارد کشور شده و به خور‌ها آورده می‌شوند و بعد از بارگیری، شبانه به مقاصد شهر‌ها از جاده‌های فرعی حرکت می‌کنند.
وی در خصوص این که این خودرو‌ها چگونه پلاک می‌شوند و در شهر تردد می‌کنند، افزود: این خودرو‌ها به‌صورت قانونی پلاک نمی‌شوند چراکه مدارک قانونی ندارند، لذا برخی افراد با روش‌های غیرقانونی، پلاک‌هایی برای این خودرو‌ها تهیه می‌کنند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: به‌عنوان مثال یک بنز قدیمی در زمان‌های قدیم به‌صورت رسمی توانسته است از پلیس راهنمایی و رانندگی پلاک دریافت کند و آن زمان آن مدل ماشین قانونی وارد کشور شده بود و برای پلاک کردن مشکلی نداشت، حال این افراد، پلاک را از روی آن مدل بنز قدیمی باز می‌کنند و به‌روی یک بنز جدید که به‌صورت غیرقانونی وارد کشور شده است، نصب می‌کنند.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار رحیمی با بیان اینکه اخیراً مأموران پلیس امنیت اقتصادی باندی را شناسایی کردند که این نوع پلاک‌ها را خرید و فروش می‌کنند یا حتی اجاره می‌دهند افزود: این افراد، درآمد بالایی از این نوع معاملات دارند و در برخی مواقع تنها با خرید و فروش این پلاک‌ها، پول خرید یک خودروی بنز را به دست می‌آورند.

1402/8/7

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :