بازدید فرماندار تهران از صدو پنجاه و یکمین مخزن آب اضطراری نصب شده در تهران

در 374 محله شهر تهران، بالغ بر 500 دستگاه مخزن آب اضطراری در حال احداث می‌باشد که می‌تواند قسمتی از نیاز شهروندان در مواقع بحران را برطرف نماید.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز، فرماندار تهران در جریان بازدید از زیرساخت‌های مدیریت بحران شهر تهران، از مخزن آب‌رسانی اضطراری و شیر قطع اتوماتیک بوستان اقاقیا واقع در بلوار ابوذر بازدید کرد.
احمد قیومی در این بازدید بر موثر و کارامد بودن نصب این مخازن در مواقع بحران جهت تامین قسمتی از نیاز شهروندان به آب شرب تاکید و کلانشهر تهران را جزء پنج شهر دنیا که مجهز به مخزن آب اضطراری می باشد دانست و از تلاش‌ها و سرعت عمل آبفا در این زمینه تشکر نمود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه 4 شهر تهران نیز در حاشیه این بازدید در تشریح عملکرد شیر قطع اتوماتیک مخازن آب گفت: این شیرها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده است و با کمترین انرژی باز و بسته می‌شود و در زمان زلزله سریعا قطع می‌شود.
محمد تقی حسین زاده از دستاوردهای مهم این طرح پژوهشی و مهندسی به کاهش چشمگیر هزینه ها و صرفه جویی بالای ارزی و ریالی، بومی سازی فن آوری های نوین و صنایع استراتژیک جهت آمادگی برای مقابله با بحران و اولین سیستم هوشمند مکانیکال به منظور واکنش سریع در شرایط بحران( هر عاملی که منجر به شکستگی خطوط اصلی شود)اشاره نمود.
وی با مهم برشمردن نصب این مخازن و افزایش تاب‌آوری شهرها گفت:
طرح آب‌رسانی اضطراری شهر تهران با هدف افزایش تاب آوری پایتخت در زمان بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی در پایتخت اجرا شده است و تدبیر این است که برای سه روز اول تا زمان رسیدن تیم‌های امدادی در نظر گرفته شود.

1402/08/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :