هر نوع دستکاری و تغییر دادن پلاک وسیله نقلیه جرم محسوب می‌شود

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: هر نوع دستکاری در پلاک و تغییر دادن در ارقام پلاک وسیله نقلیه جرم محسوب می‌شود.
سرهنگ علی اصغر شریفی در خصوص دستکاری در ارقام پلاک خودور و موتورسیکلت اظهار داشت: چرا راکب موتورسیکلت باید پلاک وسیله نقلیه خود را بپوشاند و آن را از دیدها پنهان سازد و در معابر عمومی تردد کند؟ پس یک جای کار مشکل دارد.
وی افزود: اگر نخواهیم بدبینانه به این موضوع نگاه کنیم موتورسواران با پوشش پلاک می خواهند تخلفاتی چون عبور از چراغ قرمز، رفتن به داخل تونل ها، رفتن داخل خطوط ویژه و تخلفاتی از این نوع را انجام دهند.
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در قانون هویت وسیله نقلیه به واسطه پلاک تعیین می‌شود و اگر کسی این پلاک را بپوشاند و یا آن را مخدوش و دستکاری کند جرم مرتکب شده است. در ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی آمده است: «هرگونه دستکاری در پلاک و تغییر دادن در ارقام پلاک وسیله نقلیه جرم محسوب می شود.» که دیگر اسم آن تخلف نیست بلکه راننده جرم مرتکب شده است.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، سرهنگ شریفی بیان داشت: در برخی موارد شاهد آن هستیم که از پلاک بر روی وسیله دیگری استفاده می شود. فردی خودرویی صفر خریداری کرده و هنوز پلاک آن نیامده است و او اقدام به نصب پلاک یک وسیله دیگر بر این خودرو کرده که این مورد نیز جرم محسوب می شود. آن پلاک با مشخصاتی که دارد باید بر روی خودرویی با همان شماره شاسی و موتور و در جای اصلی خود نصب شود و انتقال و نصب بر هر خودروی دیگر جرم محسوب می شود.

1402/8/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :