معاینه فنی خودروهای دودزا همان لحظه باطل می‌شود

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ از ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا در محل توسط کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ بصورت سیستمی خبر داد.
سرهنگ محمد رازقی در خصوص ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا توسط کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ توضیح داد.
وی بیان داشت: قبلاً در اطراف مراکز معاینه فنی تیم‌هایی پلیس راهنمایی و رانندگی به صورت محدود در کنار کارشناسان معاینه فنی حضور داشتند و در محل با تجهیزاتی که در اختیار داشتند جهت صدور معاینه فنی مخصوصاً برای وسایل نقلیه سنگین اقدام می‌کردند.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: طرحی که از امروز شروع می‌شود تمامی کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به ابطال آن دسته از خودروهایی که شرایط لازم را برای داشتن معاینه فنی ندارند و خودروی آنان دودزا می‌باشد اقدام می‌کنند.
سرهنگ رازقی اظهار داشت: مثلاً اگر وسیله نقلیه‌ای تصادف کرده باشد و شرایط اولیه خود را از دست داده باشد و یا خودرو دودزا باشد و یا از نظر ظاهری شکل خود را از دست داده و چراغ‌های آن درست کار نمی‌کند خودرو متوقف مشمول این طرح خواهد شد.
وی افزود: الان همکاران بنده این اختیار را دارند که برابر قانون و در همان لحظه به صورت سیستمی نسبت به ابطال معاینه فنی اقدام کنند.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ همچنین به مالک وسیله نقلیه که معاینه فنی خودروی وی ابطال گردیده اعلام می‌کنند که نسبت به اخذ مجدد معاینه فنی پس از رفع اشکال و رفع نقص فنی اقدام نمایند چرا که اگر این کار انجام نگیرد تردد خودرو در طول روز توسط دوربین‌ها اعمال قانون خواهد شد و مبلغ ۵۰ هزار تومانی که برای کسانی هست که اصلاً برای اخذ معاینه فنی مراجعه نکردند برای خودروی مذکور نیز در نظر گرفته خواهد شد.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، سرهنگ رازقی به رانندگانی که به هر دلیلی وسایل نقلیه آنها شرایط معاینه فنی را از دست داده‌اند و خودروهای آنان دودزا می‌باشد خواست به دلیل اینکه همکاران بنده با دسترسی‌هایی که دارند می‌توانند همان لحظه معاینه فنی خودروهای مذکور را در سیستم ابطال نمایند، هرچه سریع‌تر نسبت به اخذ معاینه فنی و رفع نقص خودروی خود اقدام کنند.

1402/6/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :