مدیر عامل شرکت ملی گاز:بهره‌مندی ۹۰ درصد روستاهای ایران از گاز طبیعی تا پایان ۱۴۰۲


مدیر عامل شرکت ملی گاز گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌ها و با تکمیل طرح‌های جاری، آمار روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در کشور به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد.
مجید چگنی، در آئین بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی استان زنجان که در آستانه دومین سفر سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری برگزار شد، با حضور در روستای «ماری» ضمن قدردانی از زحمات کارکنان صنعت گاز استان و مساعی استاندار زنجان اظهار کرد: توسعه صنعت گاز کشور و خدمات‌رسانی آن در بخش‌های مختلف همچنین بهره‌مندی هموطنان از این نعمت ارزشمند به برکت نظام جمهوری اسلامی، مرهون مجاهدت و ایثار شهدای انقلاب و دفاع مقدس است. لذا درود و سلام ویژه خود را نثار شهدا و ایثارگران انقلاب و نظام اسلامی می‌کنم، شهدایی که جان پاک‌شان را تقدیم کشور کردند تا ما بتوانیم در سایه‌سار این رشادت و ایثار، خدمت‌رسانی به مردم را انجام دهیم.
وی در ادامه درباره اقدام‌های انجام‌شده در زمینه توسعه گازرسانی کشور در دو سال گذشته گفت: روحیه تلاش و پشتکار شخص رئیس‌جمهوری سبب شده تا وزرا و مدیران این دولت نیز تلاش دوچندانی را در مسیر خدمت‌رسانی به هم‌میهنان در دستور کار داشته باشند، بنابراین طی دو سال اخیر ۴۳ شهر و ۵۳۵۰ روستا که عمدتاً در مناطق سخت‌گذر هستند به شبکه گاز متصل شده‌اند. افزون بر این در این مدت بیش از ۸۳۰۰ صنعت خرد و بزرگ جدید به شبکه گاز وصل شدند که اشتغال‌زایی خوبی را به همراه داشته است.

چگنی در ادامه با ارائه آماری از گازرسانی شهری و روستایی در کشور تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی اکنون بیش از ۹۸.۵ درصد شهرهای کشور از نعمت گاز برخوردارند و تا پایان امسال با تکمیل طرح‌های جاری، آمار روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در کشور به بیش از ۹۰ درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی استان زنجان در جریان دومین سفر رئیس‌جمهوری به این استان گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها و گازرسانی به هشت روستای ماری، سیلمان بلاغی، باش سیز، قاضی‌آباد، چومالو، بیرونده، قره حصارلو، بایندر و پروژه‌ای نهضت ملی مسکن جمعیت ۸۱۰۰ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد. افزون بر این ۴۵ واحد صنعتی نیز در فرآیند بهره‌برداری پروژه‌های امروز به شبکه گاز کشور متصل می‌شوند.
معاون وزیر نفت در امور گاز اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران روزانه گاز حدود ۳۰ میلیون مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی را تأمین می‌کند.

1402/10/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :