حمایت آمریکا از تروریست ها در سوریه

رئیس مجلس نمایندگان سوریه گفت: بیش از هشتاد کشور جنگ را علیه سوریه تحمیل کردند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هدیه عباس خلف؛ رئیس مجلس نمایندگان سوریه طی نشست خبری خود با علی لاریجانی که در تالار آیینه مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به خاطر دعوت سخاوتمندانه شان از بنده تشکر می‌کنم و همچنین تشکر بنده به ملت و دولت بویژه مقام معظم رهبری و همچنین رئیس جمهور ایران است چرا که اگر حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران نبود ما به عنوان کشور، ملت و ارتش قادر به مقاومت نبودیم. وی افزود: همچنین بنده از حمایت‌های سیاسی و نظامی از کشور سوریه سپاسگزارم. رئیس مجلس نمایندگان سوریه در ادامه بیان داشت: ریاست مجلس شورای اسلامی ایران در خلال صحبت‌های خود اشاره کرد که یک زمانی در شرایط سخت سوریه در کنار برادران ایرانی خود ایستاده بود. در همین زمینه وقتی از مرحوم حافظ اسد سوالی شد، که چرا از ایران تا به این حد حمایت می‌کنید، وی در پاسخ به این سوال گفت: ما امروز به عنوان یک برادر در کنار برادران خودمان در جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌ایم و از آنها حمایت می‌کنیم و روزی خواهد رسید که تنها برادری که از ما حمایت و در کنار ما در سوریه خواهد ماند، جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی تاکید کرد: ما از سایر برادرمان در منطقه نمی‌خواهیم از ما حمایت کنند و اگر به ما خیری نمی‌رسانند، دیگر شر نرسانند و منظور من درباره این موضوع مواضع کشورهایی چون قطر عربستان و ترکیه است. هدیه عباس خلف در ادامه تاکید کرد: دیدار بنده با رئیس مجلس شورای اسلامی ایران مثمر ثمر بود و در این دیدار مطالب مهمی درباره مبارزه با تروریسم مطرح شد. وی تصریح کرد: ما دلایلی مختلفی داریم تا ثابت کنیم آمریکا در حملات اخیر به سوریه از داعش حمایت کرده است.

وی تاکید کرد: بنده معتقدم که جنگ تروریستی که بیش از 5 سال به کشور سوریه تحمیل شده  توسط بیش از هشتاد کشور به سوریه تحمیل شد و سوریه از جبهه‌های مختلف با این جنگ مقابله کرد.
خلف عباس با بیان اینکه حملات تروریست‌ها علیه سوریه تمدن و آثار فرهنگی این کشور را از بین برد، گفت: در حقیقت سوریه متضرر خسارات فراوانی بر اثر حمله تروریست‌ها علیه کشور خود شده است.

رئیس مجلس نمایندگان سوریه با بیان اینکه هر روز ما یک پیروزی را در سوریه به ثبت می‌رسانیم، تاکید کرد: در حقیقت هر پیروزی که به ثبت می‌رسد پیروزی در مقابل جهان است.
هدیه عباس خلف در ادامه بیان داشت: ما هر گاه به یک پیروزی رسیدیم شاهد این بودیم که آمریکا بر خلاف آن پیروزی اقداماتی انجام داده است. آمریکا مدعی است که با تروریست‌ها مقابله می‌کند اما در حقیقت در روند فعالیت‌ تروریست شرکت می‌کند و مدعای این صحبت حملات اخیر هوایی آمریکا علیه نیروهای ارتش سوریه است.
وی تاکید کرد: آمریکا درباره حملات اخیر به ارتش سوریه مدعی است در این حملات اشتباهی صورت گرفته و باید گفت این چگونه اشتباهی است که هواپیماهای آمریکایی 45 دقیقه در آسمان منطقه به پرواز درآمدند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :