اگر به گردشگری توجه شود جایگزین صادرات نفتی خواهد شد

آئین گرامیداشت روز جهانی گردشگری، هفته گذشته با شکوه فراوان در مجموعه تاریخی فرهنگی کاروانسرای «ینگی امام» شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.
این مراسم که با برپایی نمایشگاه همراه بود، با حضور مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز، فرماندار ساوجبلاغ، شهرداران هشتگرد و کوهسار و جمعی از مسئولین در مجموعه تاریخی ینگی امام هشتگرد برگزار شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در این مراسم خواستار توسعه صنعت گردشگری توسط سرمایه گذاران این بخش شد.
میرچی با برشمردن قابلیت های مناسب گردشگری ساوجبلاغ، گفت:گردشگری تاریخی، مذهبی و طبیعی در این شهرستان می تواند توسعه فضای کسب و کار را برای ساکنان به همراه آورد.
وی گفت: اگر به گردشگری توجه ویژه شود می تواند جایگزین خوبی برای صادرات نفتی باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان البرز افزود: ما در زمره 10 کشور دارای جاذبه گردشگری هستیم ولی از این قابلیت عظیم در کشورمان به درستی بهره مند نمی شویم و فقط سهم ما در جهان به 5 درصد می رسد. وی افزود: مجموعه تاریخی – فرهنگی ینگی امام مجموعه ای کم نظیر و از کاروانسرای شاه عباسی کرج نیز بزرگتر است و می تواند قطب گردشگری استان البرز باشد.
میرچی درگیری با شهرداری برای مالکیت این مجموعه را بسیار رنج آور ذکر کرد وخواستار حل و فصل مشکلات حقوقی این اثر شد.
وی با قدردانی از عملکرد فرماندار ساوجبلاغ در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، اظهار داشت: پیگیری های فرماندار در شهرستان، ما را دلگرم می کند که از ایشان می خواهیم موضوع ینگی امام را به نتیجه برساند تا کار ترمیم آن آغاز شود.
میرچی با اشاره به آثار مکشوفه از تپه های تاریخی شهرستان و عودت آثار تاریخی و باارزش خوروین از کشور بلژیک به ایران، افزود: در برنامه اداره کل هست تا موزه ای در فراخور این آثار در ساوجبلاغ ایجاد کند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :