هیچ اراده‌ای برای برخورد با باندهای دستفروشی در شهرداری تهران وجود ندارد


رئیس کمیته نظارت شورای شهر با بیان اینکه بعضی افراد به عنوان سرشبکه، باندهایی را برای اجاره پاتوق‌های دستفروشی ایجاد کرده‌اند، عنوان کرد: این سرشبکه‌ها، دستفروشان را مجبور می‌کنند که مبلغ مشخصی را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه به آنها بدهند و گزارشات رسانه‌ها و مشاهدات میدانی خود ما در بررسی‌هایی که به صورت غیرمحسوس داریم، مؤید همین مساله است که بخشی از این مبالغ به برخی عوامل شهرداری تحویل داده می‌شود.
مهدی اقراریان با تاکید بر لزوم اعمال نظارت بیشتر بر شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران به عنوان متولی اصلی رفع سد معبر در شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: بعضا مشاهده می‌کنیم برخی افراد صرفا به دریافت پول نقد اکتفا نمی‌کنند و بعضا به جای پول، بخشی از جنس‌هایی را که دستفروشان می‌فروشند، از آنها می‌گیرند. البته برخی مسئولان شهرداری ادعا می‌کنند که توان برخورد با دستفروشان را ندارند، در صورتی که به نظر می‌رسد اساسا هیچ اراده‌ای برای برخورد با باندهای دستفروشی در شهرداری تهران وجود ندارد.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، وی همچنین در واکنش به اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران مبنی بر این که «دستفروشان واقعی» باید شناسایی و شناسنامه‌دار شوند، اظهار داشت: در دوره‌های گذشته مدیریت شهری نیز برنامه‌های مختلفی برای شناسایی، شناسنامه‌دار کردن و ساماندهی دستفروشان مطرح می‌شد که هیچ‌کدام به نتیجه مطلوبی نرسیده بود. اکنون هم به نظر می‌رسد که هیچ طرح مشابهی به نتیجه نرسد، چون هم اراده‌ای برای حل معضل دستفروشی در شهرداری وجود ندارد و هم مساله به‌درستی درک نشده است.

1402/4/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :