تاثیرگذاری مسئولان دولتی بر انتخابات، اندک اعتماد مردم به ساختار انتخاباتی را از بین می‌برد

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی وظایف مجلس و دولت نسبت به انتخابات گفت: توصیه‌ مقام معظم رهبری به نمایندگان این بود که تا آخرین روز خدمت همه تمرکز خود را روی کارها بگذارند و حتی اجازه ندهند که خدایی نکرده وجاهت طلبی برای انتخابات روی رفتار و کلام آنها تاثیر بگذارد.
علی اصغر عنابستانی ادامه داد: کار را برای انتخابات تعطیل نکنیم و از طرف دیگر خدایی نکرده برای انتخابات کار نکنیم؛ چون بعضی‌ها از آن طرف می‌افتند که کار را تعطیل می‌کنند که این ممکن است وجاهت‌طلبی باشد، اما زندگی مردم را که نمی‌شود تعطیل کرد. من نماینده باید حواسم باشد که به خاطر انتخابات کار را تعطیل نکنم و از طرف دیگر برای انتخابات هم کار نکنم، باید به صورت عادی و براساس وظیفه نمایندگی کار را انجام دهم، زمان انتخابات که شد یک هفته فرصت تبلیغات داریم که اگر داوطلب بودیم، می‌توانیم استفاده کنیم.
وی افزود: اگر ما فکر کنیم که دولت خدایی نکرده وقت و فکرش را روی تاثیرگذاری بر انتخابات بگذارد این ابتدای فرآیند باختن کل نظام است، مهم نیست که چه کسی رأی بیاورد یا نیاورد اما مهم این است که ما یک انتخابات را با آن چهار ویژگی خوب برگزار کنیم و اعتماد مردم را به نظام بیشتر کنیم. اگر خدای نکرده گزارشی برسد که یک مسئول دولتی که می‌خواهد خودش برگزارکننده باشد قصد دارد در انتخابات تاثیر بگذارد، همین اندک اعتمادی هم که مردم به ساختار انتخاباتی ما دارند، از بین می‌رود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه مدعی شد: من دیدم و شنیده‌ام متاسفانه بعضی از استانداران در استان‌ها دارند یک سری کارهایی می‌کنند که از آن کارها شائبه تاثیرگذاری در انتخابات به مشام می‌رسد یا بعضی از افراد در سطوح عالی‌تر که امیدوارم اینطور نباشد و امیدوارم این اتفاقات رخ ندهد.
عنابستانی تاکید کرد: تاثیرگذاری در مشارکت مردم در انتخابات را همه باید داشته باشیم اما اینکه چه کسی بیاید یا برود را مردم باید تصمیم بگیرند.
وی در ادامه با اشاره به بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور و حواشی آن اظهار داشت: این بخشنامه‌ای که معاون وزیر کشور نوشتند متاسفانه یک کار اشتباهی در همین مسیر بود، اینکه شما بیایید از ۱۱ خرداد به همه بخشدارها و فرماندارها بنویسید که نماینده تکالیف قانونی خودش را در این یکسال باقیمانده انجام ندهد، چه دلیلی دارد؟
نماینده مردم سبزوار ادامه داد: بخش زیادی از مسائل توسعه‌ای و پیشرفتی و پروژه‌های شهرستان‌ها از مسیر پیگیری‌های نماینده انجام می‌شود که اصلا فرماندار و استاندار روحشان هم خبر ندارد، بعد ما بیاییم جوری بنویسیم که این کارها را تعطیل کنیم؟ این ظلم به مردم است!
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، عنابستانی مدعی شد: این از آن بخشنامه‌هایی بود که احساس می‌شد از بی‌تدبیری بوده و با این فکر که ما می‌خواهیم در انتخابات اثر بگذاریم صادر شده و این نماینده‌ها را ناراحت کرد و احساس می‌شد وزارت کشور که باید انتخابات بی‌طرفانه‌ای را برگزار کند به دنبال تاثیرگذاری بر انتخابات است که این خطرناک است.

1402/4/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :