اجرای سراسری برنامه “پزشک خانواده” از ابتدای اردیبهشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
اجرای سراسری برنامه “پزشک خانواده” از ابتدای اردیبهشت
جزئیات اجرای سراسری برنامه “پزشک خانواده” از ابتدای اردیبهشت/ بیماران بستری چگونه مشمول تخفیف می‌شوند؟
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریح جزئیات اجرای برنامه “پزشک خانواده” از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری، از کاهش پرداخت از جیب بیماران بستری که از این مسیر پذیرش می‌شوند خبر داد.
بهرام عین‌اللهی درباره جزئیات اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع از سال جاری اظهار کرد: “پزشکی خانواده” ترجمه مناسبی از Family Medicine نیست زیرا منظور از کلمه Medicine در این عبارت، صرفاً پزشک نیست بنابراین بهتر است نام آن را “سلامت خانواده” بگذاریم چرا که این فقط پزشک نیست که می‌تواند باعث سلامت خانواده شود بلکه نیروهای بهداشتی و مراقبین سلامت نیز می‌توانند قبل از اینکه فرد بیمار شود از بروز آن پیشگیری کنند.
وی افزود: ما تمام تمرکز را در برنامه پزشکی خانواده روی پایگاه‌های سلامت و مراقبین بهداشتی قرار داده‌ایم تا بتوانیم وضعیت سلامتی همه افراد را ارزیابی کنیم.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از تسنیم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد:‌ شعار ما این است که “هر ایرانی باید یک مراقب بهداشت داشته باشد” و ما در این برنامه به دنبال تحقق این شعار هستیم؛ الزامی ندارد که این مراقب سلامت حتماً پزشک باشد بلکه سایر نیروهای کادر بهداشتی و درمانی نیز قرار است در این برنامه، وضعیت سلامتی افراد را پایش کرده و در صورت نیاز او را به پزشک ارجاع دهند.

اجرای سراسری پزشکی خانواده از ابتدای اردیبهشت‌ماه
عین‌اللهی اعلام کرد: در راستای اجرای پزشکی خانواده و نظام ارجاع، قرارگاه پزشکی خانواده تشکیل شده و از ابتدای اردیبهشت‌ماه برنامه پزشکی خانواده در سراسر کشور با اولویت مناطق محروم اجرا خواهد شد.

1402/1/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :