تنش آبی رفع شود

معاون استاندار مازندران:
تنش آبی رفع شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: ساخت سدهای کوچک با تعداد بالا یکی از راهکار برون رفت از بحران آب در است.
رضا علیخانی در جمع مدیران آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه آب، خاک و کشت سه رأس مثلث حل مشکل تنش آبی و رکود کشاورزی مازندران است، اظهار کرد: کشاورزی استان برای تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد مازندران، با توجه به تنش آبی استان، باید سازگاری‌های لازم را با تکیه بر روش‌های نوین و دانش بنیان و تغییر در الگوی کشت ایجاد نماید که در این خصوص مدیریت کشت یکپارچه و کشت سازگار با شرایط آبی و خاکی استان بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه نحوه مدیریت حق آبه آب‌بران باید به درستی انجام بشود، افزود: مجموعه مدیریت آب در حوزه کشاورزی به نحوی عمل کنند تا تنش بین کشاورزان به ویژه بین شهری ایجاد نشود.
معاون عمرانی استاندار مازندران حرکت به سمت مدیریت تنظیمی آب و کنترل ۸۸ درصد روان آب‌ها مازندران برای کاهش تنش آبی بسیار مهم برشمرد و یادآور شد: مازندران به سدهای متعددی نیاز دارد و البته ساخت سدهای کوچک تعداد بالا، افزایش آبندان ها و حتی سد لاستیکی می‌تواند کمک زیادی به استان بکند.
به گزارش سرزمین پویا نیوز و به نقل از مهر، علیخانی محرومیت زدایی و تنش زدایی در مازندران را از الویت برنامه‌های حوزه عمرانی دانست و تصریح کرد: کشت سازگار با کم آبی در مازندران در دستور کار قرار بگیرد و به کشت گلخانه‌ای توجه ویژه ای بشود.
وی خاطرنشان کرد: برای رفع تنش آبی مازندران هر هفته به صورت کاربردی در جلسات بررسی می‌شود و مسئله آب و تأمین آن از الویت برنامه‌های استان است.

1402/1/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :