دختر چهارساله‌ای که هزار کتاب خوانده!

«دالیا ماری آرانا» نام دختربچه‌ای چهارساله است که تاکنون بیش از هزار کتاب مطالعه کرده و به خاطر این امتیاز درخشانش، جایزه‌ای دریافت کرده است.
به گزارش ایسنا، هافینگتون پست نوشت: دختری به نام «دالیا ماری آرانا» از ایالت جورجیای آمریکا،‌ با وجود این‌که تنها چهار سال سن دارد، بیش از هزار کتاب مطالعه کرده است و به همین دلیل او را شایسته دریافت عنوان «کتابخانه‌دار یک‌روزه» در بزرگ‌ترین کتابخانه جهان دانستند.
«کارلا هیدن» مسئول کتابخانه ملی کنگره آمریکا که عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه جهان را یدک می‌کشد، اولین زن و نخستین آفریقایی ـ آمریکایی است که سمت کتابخانه‌داری این مکان را دارد. او درباره این پدیده چهارساله در توئیتر خود نوشت: دیدن «دالیا ماری آرانا»ی چهارساله از گینزویل جورجیا به عنوان «کتابخانه‌دار یک‌روزه» خیلی سرگرم‌کننده بود. او تا الان بیش از هزار کتاب خوانده است.
مادر این دختر گفته است که او مطالعه را از حدود دوسالگی آغاز کرده و در برنامه «هزار کتاب پیش از مهدکودک» شرکت کرده و آن را به پایان رسانده است. «دالیا» به مادرش گفته که کتابخانه کنگره، “محبوب‌ترین، محبوب‌ترین، محبوب‌ترین کتابخانه” او در کل جهان است.
این دختر چهارساله که حالا کارت افتخاری بزرگ‌ترین کتابخانه جهان را هم دارد، می‌تواند هر زمان که خواست از این مرکز کتاب قرض بگیرد. «دالیا» گفته قصد دارد کودکان دیگر را به کتاب‌خوانی تشویق کند و خودش همین‌طور به مطالعه کتاب‌های بیشتر ادامه دهد. او در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داده، گفته است: امیدوارم بتوانم ۱۰۰ هزار تا کتاب خوانم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :