ایران بازار نفت کره را پس گرفت

کره‌جنوبی در ۸ماهه نخست امسال ۸.۳۳میلیون تن، معادل روزانه ۲۵۰هزار و ۱۶۰ بشکه نفت از ایران خریداری کرد. در حال حاضر میزان واردات روزانه نفت خام کره‌جنوبی در حدود ۲.۸میلیون بشکه در روز است که ایران ۱۰درصد نفت مورد نیاز کره‌جنوبی را تأمین می‌کند.
به گزارش تسنیم، کره جنوبی از بزرگترین واردکنندگان نفت خام آسیا و پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان است. سهم نفت خام و فرآورده‌های نفتی در تأمین سبد انرژی مصرفی این کشور به 39 درصد می‌رسد. اگرچه کره جنوبی در اجرای سیاست‌های توسعه منابع انرژی خود سرمایه گذاری‌هایی را در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده و درحال توسعه این بخش است اما پیش‌بینی می‌شود این کشور حداقل برای دو دهه آینده در صف واردکنندگان بزرگ نفت جهان باقی بماند.
ایران نیز کنار کشورهایی چون عربستان، کویت، عراق و قطر از تأمین کنندگان نفت خام این کشور است. رویترز ماه گذشته از افزایش دوبرابری واردات نفت خام کره جنوبی از ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. بر اساس گزارش اداره گمرک کره جنوبی، سئول در ماه اوت 1.1 میلیون تن، معادل 260 هزار و 770 بشکه در روز از ایران نفت وارد کرد، در حالی که این رقم در اوت سال گذشته یعنی زمانی که تحریم‌ها همچنان پابرجا بود، 552 هزار و 710 تن بود.کره جنوبی در 8ماهه نخست امسال، 8.33 میلیون تن، معادل روزانه 250 هزار و 160 بشکه نفت از ایران خریداری کرده است. این کشور در حال حاضر در حدود 2.8 میلیون بشکه در روز واردات نفت خام دارد که ایران 10 درصد نیاز وارداتی این کشور را تأمین می‌کند.
سهم کشورهای صادرکننده نفت از تأمین نفت وارداتی کره جنوبی بر حسب درصد بدین شرح است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :