اختصاص 14هزار میلیارد ریال از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)برای محرومیت زدایی در اندیمشک

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: بیش از 14 هزار میلیارد ریال برای طرح های مختلف در مناطق محروم و در راستای محرومیت زدایی در شهرستان اندیمشک هزینه می شود.
به گزارش ایرنا؛ محمد مخبر شامگاه پنجشنبه در نشست با مسوولان شهرستان اندیمشک در سالن اجتماعات فرمانداری، افزود: برای شهرک های صنعتی و صنایع کوچک با مشارکت بنیاد برکت هزار میلیارد ریال در نظر گرفته می شود.
وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان اندیمشک هم با توجه به پیگیری های نماینده محترم شهرستان اندیمشک با مشارکت بنیاد برکت انجام می گیرد.
وی اظهار کرد: در منطقه اندیمشک و الوار 20 مدرسه جدید به منظور محرومیت زدایی احداث می گردد و همچنین درماگاه مازو و یک کلینیک در شهرستان نیز ساخته خواهد شد.
مخبر بیان کرد: 20 میلیارد ریال هم به صورت قرض الحسنه برای کمیته امداد و احیانا بهزیستی برای پرداخت تسهیلات 50 میلیون ریالی به مددجویان داده می شود و در راستای حل مشکلات مسکن مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی 200 مسکن احداث خواهد شد.
وی گفت:10 مسجد و پنج خانه عالم هم در مناطق مورد نیاز شهرستان اندیمشک احداث می گردد.
رییس ستاد اجرایی بنیاد برکت حضرت امام خمینی (ره) افزود: مسائل و مشکلات کارخانه سیمان شهسرتان اندیمشک با توجه به اهمیت این کارخانه ، پیگیری و حل خواهد شد.
وی بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و این رقم اعتبارات تعیین شده برای اندیمشک ، بیش از 6 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در اندیمشک طی دو سه سال آینده ایجاد می گردد.
وی شهرستان اندیمشک و دوکوهه را از مناطق حائز اهمیت دانست و گفت: این مناطق محل عروج بسیاری از شهدای گلگون کفن دوران دفاع مقدس بوده و بی شک قدمگاه امام زمان (عج) هستند.
وی تاکید کرد: مردم اندیمشک دین خود را به نظام اسلامی ادا کرده اند و در همین راستا برای رفع محرومیت مناطق شهرستان اندیمشک تلاش خواهد شد.
فرماندار اندیمشک نیز گفت: اندیمشک دارای مشکلات زیادی در بخش های مختلف است که نیازمند توجه ویژه هستند.
پیمان جهانگیری افزود: در اندیمشک شهرک های صنعتی بسیار مشکل دارند و کارخانه سیمان اندیمشک 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت افتتاح صدها فرصت شغلی توسط آن ایجاد می شود.وی اظهار کرد: در بخش های بهداشت و درمان ، آموزش و پرورش،کشاورزی ،شهرک های صنعتی و برخی حوزه های دیگر مشکل داریم که با چتر حمایتی بنیاد برکت می توان بسیاری از دغدغه های موجود را حل کرد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :