ظرفیت‌های شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان تشریح شد

نشست تشریح ظرفیت‌ ­های شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در فرابورس ایران با حضور علیرضا نیک نشان، رییس هیات مدیره، صالحی، مدیر عامل این شرکت و جمعی از خبرنگاران در محل فرابورس ایران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، علیرضا نیک نشان، رییس هیات مدیره کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، در ابتدای این نشست به معرفی شرکت کشت و دام گلدشت پرداخت و گفت: این شرکت در سال 1379 با تولید روزانه 20 تن شیر به ثبت رسید.
وی ادامه داد: شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان با توجه به لزوم پیشرفت و افزایش ظرفیت شیر تولیدی، در سال 1388 توسعه پیدا کرد و تا سال 91 به بهره برداری کامل رسید. اکنون این شرکت ظرفیت تولید روزانه 100 تن شیر را دارد.
صالحی، مدیر عامل شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، با اشاره به آمار فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) که 272 میلیون تن تولید جهانی شیر در سال 2013 بود، عنوان کرد: از این میزان، سهم ایران تولید 7.5 میلیون تن شیر بوده است؛ که با این مقدار، ایران توانسته است رتبه 22 در جهان و سوم در آسیا را به خود اختصاص داده است.
وی مصرف سالیانه شیر در ایران را 85 تا 90 کیلو دانست و گفت: در چشم انداز 1404 مصرف 130 کیلو شیر برای هر فرد طی یکسال پیش بینی می شود؛ از این روی باید تولید شیر افزایش یابد و شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از قابلیت بالایی برای افزایش توان تولیدی شیر برخوردار است.
به گفته صالحی، استان اصفهان با تولید سالانه یک میلیون تن شیر، 12 تا 13 درصد شیر تولیدی در ایران را به خود اختصاص داده است؛ که معادل 3 تا 3 هزار و 500 تن شیر در روز است.
این مقام مسئول با مثبت ارزیابی کردن چشم انداز شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان گفت: این شرکت معادل 33 هزار تن افزایش تولید نسبت به سال گذشته داشته است و امید می رود با مجوزهایی که اخذ شده، حجم تولید شیر روزانه از 100 تن به 200 تن افزایش یابد.
وی افزایش 50 برابری تولید شیر طی 13 سال توسط این شرکت را از پتانسیل بالای شرکت برای تولید شیر دانست.
به گفته مدیر عامل کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، این شرکت در صدد است محصولات لبنی خود را صادر کند و برندی به عنوان «نصف جهان» برای این محصولات در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به صورت های مالی در سال 1394 اظهار کرد: سود سال مالی پیشنهادی در این سال، 72 میلیارد ریال بوده است که به ازای هر سهم (100 میلیون برگه سهم) 727 ریال اختصاص یافت.
صالحی در ادامه سود تقسیمی را 625 میلیارد و سود عملیاتی هر سهم را معادل 691 ریال اعلام کرد.
وی همچنین، مجموع دارایی شرکت در سال 1394 را معادل 421 میلیارد ریال و مجموع بدهی در همین سال را 285 میلیارد ریال اعلام کرد.
این مقام مسئول بودجه سال 1395 را بر اساس 37 هزار تن تولید شیر، مبلغ 490 میلیارد اعلام کرد و سود هر سهم را 262 ریال، سود خالص معادل 52 میلیارد ریال و سود عملیاتی هر سهم را مبلغ 326 ریال محاسبه کرد.
به گفته وی این شرکت موفق شده است تا 31 خرداد سال جاری 31 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.
مدیرعامل شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، در خصوص عرضه سهام این شرکت در بازار فرابورس گفت: 10 درصد از سهام این شرکت در سال 95 و 10 درصد دیگر در سال 96 عرضه خواهد شد.
این مقام مسئول در انتهای سخنان خود سهامدار اصلی شرکت را شرکت سرمایه گذاری امید تامین معرفی کرد و ادامه داد: این شرکت 99 درصد از سهام کل را در اختیار دارد و 4 شرکت دیگر هر کدام سهامدار یک هزار سهم از این شرکت هستند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :