اقدام قشم برای عضویت در مجامع دانشگاهی بین المللی

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه ریزی دانشگاه های مناطق آزاد کشور برای ارتقای رتبه مراکز دانشگاهی و آموزش عالی در این مناطق خبر داد.
به گزارش فرینا، فرزین حقدل در حاشیه نشستی که با حضور مسئولان فرهنگی و دانشگاهی بیش از 50 مرکز آموزش عالی در منطقه آزاد ارس برگزار شده است، گفت: تاکید بر اعمال استاندارد های بین المللی حوزه آموزش در مناطق آزاد و انتخاب رشته های متناسب با نیاز توسعه ای این مناطق بخشی از برنامه ریزی مسئولان دانشگاهی مناطق آزاد کشور در این نشست دو روزه بود. وی اعلام کرد: تاکید بر جذب دانشجوی خارجی، برنامه ریزی برای ورود دانشگاه های بین المللی در مناطق آزاد و تدریس زبان بین المللی (انگلیسی) نیز از دیگر موارد مصوب این همایش بود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در این نشست همچنین مقرر شد جذب دانشجو براساس اولویت ها، نیاز و مزیت های خاص هر منطقه آزاد برنامه ریزی شود. حقدل گفت: براساس لزوم تفویض اختیارات وزارت علوم به منطقه آزاد قشم و فعالیت 7 مرکز دانشگاهی در این منطقه با بیش از 12 هزار دانشجو، برای همکاری با دانشگاه های خارجی، جذب اساتید مطرح خارجی و عضویت در مجامع بین المللی برنامه ریزی مدونی را انجام داده ایم. وی ادامه داد: نقاط قوت و ضعف خودمان در حوزه آموزش عالی را بررسی کرده ایم و براساس مزیت های فراوان قشم در حوزه صنایع عظیم نفت، گاز و انرژی، اقتصادی، گردشگری و موارد دیگر در تلاشیم حوزه آموزش عالی این منطقه را قوی تر از فرصت های دانشگاه های داخل کشور دنبال کنیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :