سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث قطع ‌شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث خبرداد.
ناصر سجادی در گفتگو با شانا با بیان این مطلب گفت: سهمیه سوخت ٦٣ هزار خودروی فاقد بیمه شخص ثالث براساس هماهنگیهای انجام شده با نهادهای اجرایی از (شنبه، دوم مردادماه) به طور موقت تا زمان رفع مشکل بیمه قطع می‌شود.
وی افزود: در مرحله شناسایی بیش از ٩٥ هزار خودروی فاقد بیمه شخص ثالث شناخته شد که تا امروز بیش از ٣٢ هزار خودرو از طریق خوداظهاری مدارک و اسناد بیمه‌ خود را ارائه کردند و ٦٣ هزار خودرو به دلیل نداشتن یا اثبات نکردن بیمه سهمیه سوختشان به طور موقت قطع می‌شود.
سجادی اعلام کرد: خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از ششم خردادماه پیام هشدار را در زمان سوختگیری در جایگاهها دریافت کرده‌اند، بنابراین زمان کافی برای رفع مشکل بیمه خود داشته‌اند.
وی ادامه داد: با هماهنگیهای انجام شده میان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، پلیس راهور و بیمه مرکزی قرار بر این شد که این خودروها کارت سوختشان به طور موقت غیرفعال شود، تا اقدام به رفع مشکل بیمه‌ای خود کنند. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث پس از رفع مشکل بیمه‌اشان، به سرعت کارت سوختشان فعال می‌شود و دوباره مجاز به دریافت سوخت از طریق کارت می‌شوند. وی با بیان این‌که از امروز ٦٣ هزار خودروی فاقد بیمه شخص ثالث هشدار بیمه آنها تبدیل به اخطار شده است، اظهار کرد: کارت سوخت این خودروها از (شنبه، دوم مردادماه) در ترمینال شارژ نمی شود و سوخت دریافت نخواهند کرد.
سجادی با اشاره به این‌که در این طرح برای قطع سهمیه کارت سوخت سه حالت داریم، اعلام کرد: حالت نخست، فهرست سفید یعنی کارتهایی که در همه حال می‌توانند سوختگیری کنند. حالت دوم، فهرست خاکستری که به طور موقت کارت سوختشان غیرفعال می‌شود و بلافاصله پس از رفع مشکل وارد فهرست سفید می‌شوند و مرحله سوم نیز فهرست سیاه که از ابتدا وقتی که کارت سوخت باطل شود دیگر امکان سوختگیری ندارند.
وی ادامه داد: بنابراین خودروهایی که فاقد بیمه شخص ثالث هستند از یکم مردادماه وارد فهرست خاکستری و با حل مشکل بیمه وارد فهرست سفید می‌شوند و می‌توانند سوختگیری کنند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، درباره خودروهایی که به اشتباه در فهرست هشدار قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: خودروهایی که دارای بیمه هستند و مشکل خاصی در این زمینه ندارند؛ اما پیام هشدار قطع دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس ١٠+ با ارائه مدرک بیمه‌اشان از فهرست قطع دریافت سوخت خارج شوند.
وی با اشاره به این‌که طرح پیمایش یعنی عرضه نفت‌گاز بخش حمل و نقل با استفاده از بارنامه از مهرماه پارسال اجرایی شده است، گفت: از مهرماه پارسال تا پایان خردادماه امسال به طور میانگین روزانه حدود ٤٢ میلیون لیتر نفت‌گاز در بخش حمل و نقل مصرف شده که این آمار در ٩ ماه مدت مشابه پارسال روزانه ٤٨ میلیون لیتر بوده است.
سجادی تصریح کرد: با گذشت ٩ ماه از اجرای این طرح حدود ١٢,٥ درصد کاهش مصرف نفت گاز در کشور داشتیم.
وی با بیان این‌که بر اساس مصوبه هیئت دولت، شرکت پخش از امسال موظف به جلوگیری از عرضه نفت گاز به خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث شد، گفت: هماهنگی کامل بین همه ذینفعان شرکتهای بیمه مرکزی، شرکت پخش و پلیس راهور «ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت» برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای مردم در زمینه دریافت سوخت صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: دستاورد هماهنگی میان همه نهادهای اجرایی این طرح، ایجاد بانک اطلاعاتی متصل به مراکز اجرایی بود که با هماهنگیهای صورت گرفته و تکمیل بانک اطلاعاتی، بیش از ٩٥ هزار خودروی فاقد بیمه شخص ثالث شناسایی شد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :