مشاور ژئوپارک قشم عضو شورای عالی ژئوپارک های جهانی یونسکو شد

معـــاون فــرهنـگی، اجتمــاعی و گردشـگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مشاور ژئوپارک قشم به عنوان یکی از 12 عضو اصلی شورای عالی ژئوپارک های جهانی یونسکو انتخاب شد.
فرزین حق دل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: انتخاب «علیرضا امری کاظمی» مشاور ژئوپارک قشم در شورای یاد شده، گامی مهم در جهت ثبت جهانی ژئوپارک جزیره در فهرست جهانی یونسکو ارزیابی می شود.
وی اضافه کرد: به طور قطع با کسب امتیاز ثبت جهانی ژئوپارک قشم در فهرست جهانی ژئوپارک های یونسکو، ظرفیت های گردشگری این جزیره بیش از پیش در صنعت گردشگری جهان مطرح و از مزیت های آن جزیره قشم و مردم محلی بهره مند می شوند.
حق دل با بیان اینکه پرونده ژئوپارک قشم در نوبت رای گیری برای بازگشت دوباره به فهرست جهانی ژئوپارک ها قرار دارد، تاکید کرد: به طور قطع براساس عملکرد مثبت سازمان منطقه آزاد قشم و نقش مهمی که مشاور ژئوپارک قشم ایفا می کند، به زودی در فهرست شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو جای
می گیریم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآوری کرد: بسیاری از طرح های ژئوپارک قشم برای پیوستن به مجموعه ژئوپارک های جهانی یونسکو با مشاوره علیرضا امری کاظمی اجرا شده است.
حق دل با بیان اینکه ادامه این روند به توسعه پایدار در جزیره و بهره مندی جوامع محلی از این ظرفیت منجر می شود، گفت: از طرف دیگر تائید و تصویب ژئوپارک های نقاط مختلف جهان در فهرست ژئوپارک یونسکو بر عهده اعضای شورای عالی یاد شده است و از این پس ایران به عنوان یگانه نماینده غرب آسیا، خاورمیانه و شمال آفریقا، نقش مهمی در این حوزه ایفا
می کند.
به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، 2 تن از ارزیابان شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو اواسط ماه آتی با هدف بازنگری نهایی وضعیت ژئوپارک قشم به این جزیره سفر خواهند کرد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :